captcha

Jūsų klausimas priimtas

O. Koršunovas žiūrovus kvies į „Žuvėdros“ parodymus-repeticijas (nuotraukos)

Oskaro Koršunovo/Vilniaus miesto teatro studijoje – kūrybinių ieškojimų įkarštis. Čia gimsta rusų klasiko Antono Čechovo „Žuvėdros“ interpretacija.
OKT / Vilniaus miesto teatro nuotr.
OKT / Vilniaus miesto teatro nuotr.

Oskaro Koršunovo/Vilniaus miesto teatro studijoje – kūrybinių ieškojimų įkarštis. Čia gimsta rusų klasiko Antono Čechovo „Žuvėdros“ interpretacija.

Pasak režisieriaus O. Koršunovo, šis spektaklis – tai teatrui itin reikšmingas pastatymas, tarsi visų penkiolikos jo gyvavimo metų veidrodis. Premjera numatoma šį sezoną, o pradžioje režisierius kvies į parodymus-repeticijas, kuriuose žiūrovai taps spektaklio bendraautoriais.

„Aktoriams ryžtis vaidinti Čechovą – tai tarsi gydytojams duoti Hipokrato priesaiką, nes kiekviena čechoviškos dramaturgijos akimirka yra likimo metastazė. Deja, dažnai jo pjesėse esanti aistra, meilė, pavydas, neapykanta buvo vyniojami į intelektualius nutylėjimus ir minorinės elegijos rūką, pokalbius prie arbatos, kuomet gyvenimas praeina pro šalį. Bet visa tai – akademinė, o išties politinė cenzūra. Iš tiesų Čechovo pjesėse gyvenimas nepraeina pro šalį – jis atsiveria personažams bei žiūrovams visa savo meilės jėga ir egzistenciniu siaubu“, – mintimis apie statomą pjesę dalinasi O. Koršunovas.

Pasak O. Koršunovo, „Žuvėdros“ pasirinkimas ne atsitiktinis ir jų teatre: „Tai mūsų teatrui labai reikšmingas pastatymas, sintezuojantis visa tai, ko link ėjome pastaruosius penkiolika gyvavimo metų. Paprastai „Žuvėdra“ yra statoma kokiai nors reikšmingai datai paminėti. Mes ją statome teatro gyvavimo penkioliktajam jubiliejui pažymėti – kaip naujos pradžios ir naujos pabaigos simbolį“.

Spektaklyje vaidmenis kuria dažnais režisieriaus kūrybiniais bendražygiais tapę aktoriai. Dauguma jų užaugo bei subrendo O. Koršunovo teatre.

„Žuvėdroje“ vaidmenis kuria Nelė Savičenko, Darius Gumauskas, Darius Meškauskas, Dainius Gavenonis, Kirilas Glušajevas, Giedrius Savickas, Rasa Samuolytė, Vytautas Anužis, Airida Gintautaitė. Režisierius pakvietė ir du jauniausios kartos aktorius – Martyną Nedzinską ir Gelminę Glemžaitę.

Spektaklio muziką kuria kompozitorius Gintaras Sodeika. Kostiumų dailininkė – Dovilė Gudačiauskaitė.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...