captcha

Jūsų klausimas priimtas

Parodoje – architektūros darbai, kuriuos pergyveno jų autorius

Kaune vykstant pirmajam architektūros festivaliui, surengta vieno iš garsiausių miesto architektų Antano Algimanto Sprindžio darbų paroda. Pasak organizatorių, A. A. Sprindžio darbai turėtų būti pavyzdžiu jaunajai architektų kartai.
Wikipedia nuotr.
Wikipedia nuotr.

Kaune vykstant pirmajam architektūros festivaliui, surengta vieno iš garsiausių miesto architektų Antano Algimanto Sprindžio darbų paroda. Pasak organizatorių, A. A. Sprindžio darbai turėtų būti pavyzdžiu jaunajai architektų kartai.

Architekto A. A. Sprindžio darbų sąraše – ryškiausi sovietmečiu Kaune statyti pastatai: universalinė parduotuvė „Merkurijus“ Laisvės alėjoje, siuvykla „Mada“, Pramoninės statybos ir miestų statybos projektavimo institutai, garsių anuomet kavinių interjerų ir Juliaus Janonio, dabartinės Vienybės, aikštės projektai.

Pasak kolegų, ne vienerius metus vyriausiuoju Kauno architektu dirbęs A. A. Sprindys formavo miesto veidą, o jo darbai atspindi tuometinės architektūros raidą.

„Iš pradžių yra poststalininės epochos kuklesni [darbai], primenantys tą sunkų laikmetį, paskui pereina į pakankamai ryškų architektūrinį, sakyčiau, net manieristinį sovietmečio stilių. Įdomu tai, kad architektas savo darbų sugeba nepalikti ilgam laikui, sugeba grįžti po daugelio metų į tas pačias erdves“, – sako VDA Kauno fakulteto menotyrininkė dr. Vaida Almonaitytė-Navickienė.

Atkūrus nepriklausomybę architektas grįžo į Vienybės aikštę – dirbo planuojant Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį ir atstatant čia buvusius paminklus. Vėliau rengė Prisikėlimo bažnyčios atstatymo projektą. Kauno architektūros festivalio organizatoriai sako, šia paroda jaunajai kartai norintys parodyti, ką gali žmogaus ranka.

„Šioje parodoje dominuoja A. A. Sprindžio piešiniai, nes jo ranka, jo perspektyvos man visą laiką buvo tai, ko reikia siekti architektui“, – teigia parodos organizatorius Gintaras Prikockis.

Parodos rengėjai apgailestauja, kad nors sakoma, jog architektūra yra akmeninis metraštis, šį kartą autorius savo darbus pergyveno. Daugelis A. A. Sprindžio suprojektuotų pastatų jau nugriauti arba neatpažįstamai rekonstruoti.

Anot architekto sūnaus, tėvas tai skaudžiai išgyveno. „Tai buvo neįsivaizduojamas darbas, neįsivaizduojamos pastangos, nes kiekvienas objektas turėjo daugybę variantų, kiekvienas sprendinys buvo tikrinamas perspektyvoje. Jis buvo tikrai reto darbštumo žmogus. Aš labai didžiuojuosi, kad turiu tokį tėtį“, – sako A. A. Sprindžio sūnus architektas Algimantas Sprindys.

Parodą Verslo lyderių centre galima apžiūrėti iki spalio.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...