captcha

Jūsų klausimas priimtas

Sezoną atidaro G. Verdi opera „Ernani“

Naująjį sezoną Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras pradeda premjera – Giuseppe Verdi opera „Ernani“.
Operos „Ernani“ režisierius J. C. Berutti, ELTA nuotr.
Operos „Ernani“ režisierius J. C. Berutti, ELTA nuotr.

Naująjį sezoną Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras pradeda premjera – Giuseppe Verdi opera „Ernani“.

Tarptautinis kolektyvas sukūrė spektaklį, kuriame operos solistai nužengia tiesiai iš paveikslų. Režisierius prancūzas Jean-Claude`as Berutti sako, kad opera „Ernani“ sunkiai skynėsi kelią G. Verdi laikais, nes jos revoliucinis siužetas nepatiko cenzūrai. Ji retai atliekama ir šiais laikais, nes arijos parašytos belkanto stiliumi ir norint jas atlikti reikia didelio solistų meistriškumo.

„Su maestro nusprendėme, kad operos veiksmas vyks naktį, užrakintame muziejuje. Naktimis muziejuje paveikslai atgyja, veikėjai nužengia iš drobių ir pradeda gyventi“, – sako režisierius J. C. Berutti.

„Ši istorija – tai ne vien soprano santykiai su tenoru ir baritonu. Čia yra ir bosas. Taigi trys vyrai sukasi aplink vieną moterį. Ieškojau, kaip parodyti, kokia didelė būna meilės kaina. Mano sprendimas paprastas – moterį paversti šedevru, meno kūriniu. Ir tai, ką matome scenoje, yra Elvyros paveikslų paroda“, – teigia scenografas Rudy Sabounghi.

Spektaklio statytojai pagrindinę operos veikėją Elvyrą pavertė Diego Velazquezo paveikslų heroje ir scenoje atgaivino jo darbą „Freilinos“, eksponuojamą Madrido Prado muziejuje.

„Dalis kostiumų – šiuolaikiniai, viskas vyksta šiais laikais, bet kartu organiškai yra inkorporuoti nepaprastai gražūs istoriniai kostiumai. Jie tarsi atitinka D. Velazquezo paveikslus. Buvo labai įdomu kurti kostiumą pagal paveikslą ir kažkuria prasme interpretuoti D. Velazquezo tema“, – pasakoja kostiumų dailininkė Agnė Kuzmickaitė.

G. Verdi operos dirigentu pakviestas italas Giampaolo Bisanti prieš kelias savaites pateko į automobilio avariją ir baigti darbo iš Italijos atvažiavo maestro Gianluca Marciano.

Pagrindinius vaidmenis repetuoja po 3–4 solistus. Nacionalinis operos ir baleto teatras tradiciškai neatskleidžia, kuriems iš solistų bus pasiūlyta dainuoti premjeros dieną – šį šeštadienį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...