captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniaus knygų festivalio naujiena – „Naujojo knygnešio“ premija

Penktadienį sostinėje prasidės antrasis Vilniaus knygų festivalis. Šių metų festivalio naujovė – labiausiai pasižymėjusiam knygų ir skaitymo kultūros propaguotojui bus skirta „Naujojo knygnešio“ premija.
T. Lukšio (BFL) nuotr.
T. Lukšio (BFL) nuotr.

Penktadienį sostinėje prasidės antrasis Vilniaus knygų festivalis. Šių metų festivalio naujovė – labiausiai pasižymėjusiam knygų ir skaitymo kultūros propaguotojui bus skirta „Naujojo knygnešio“ premija.

Savaitgalio dienomis renginys vyks Vilniaus dailės akademijos dizaino inovacijų centre „Titanikas“, o vakarais persikels į kitas miesto erdves.

Anot organizatorių, pirmieji festivalio metai pranoko rengėjų ir lankytojų lūkesčius. Šiais metais festivalio vizija nesikeičia – bus stengiamasi populiarinti rimtąją literatūrą, skleisti knygų skaitymo kultūrą, skaitytojams susitikti su rašytojais.

„Pamatėme, jog rimtesnės literatūros poreikis nedingsta, jis auga. Norime prisidėti prie šio augimo, vėl skleisti geros knygos žinią, todėl jaučiame dar didesnę atsakomybę rengdami antrąjį festivalį“, – sako leidyklos „Kitos knygos“ direktorius, vienas iš festivalio organizatorių Gediminas Baranauskas.

Festivalyje numatoma apie 70 įvairių renginių: naujų knygų pristatymų, susitikimų su rašytojais, diskusijų, skaitymų, dirbtuvių, filmų peržiūrų, žaidimų ir koncertų.

Pasak organizatorės Ievos Stogevičiūtės, siekiama tarpdalykiškumo, kad literatūra skleistųsi naujomis formomis.

„Ar tai būtų filmai apie menininkus, ar skaitymuose naujai suskambantys rašytojų kūriniai, ar žinias apie literatūrą tikrinantis protmūšis, įdomiais tekstais prabylantys muzikantai“, – teigia ji.

Neatskiriama festivalio dalis – probleminės diskusijos. Anot organizatorių, bus nagrinėjamos aktualios knygų leidybos problemos, rinkos metami iššūkiai, naujos galimybės. Diskusijų dalyviai svarstys, kaip populiarinti gerą literatūrą, puoselėti skaitymo kultūrą ir kokį vaidmenį šiame darbe atlieka šalies bibliotekos. Tikimasi, kad karštą polemiką žadins pokalbis apie valstybės remiamą meną, o diskusijų cikle „Miesto skaitymai“ bus gilinimąsi į miesto erdvės kultūrą Lietuvoje. Apie vaizduotę, kūrybiškumą ir atmintį kalbės filosofai ir literatūros kritikai, lietuvišką kontrkultūrą narstys menininkas Redas Diržys ir kontrkultūros aktyvistas Darius Pocevičius.

Festivalyje dalyvaus per 40 šalies leidyklų, iš kurių dauguma mažesnės, leidžiančios kiek kitokią, intelektualesnę, neretai specializuotą, siauresniam žmonių ratui skirtą literatūrą. Festivalio organizatoriai teigia, kad jie nesistengia konkuruoti su didžiausia vasarį Vilniuje vykstančia Vilniaus knygų muge, bet pasigenda daugiau tokio pobūdžio renginių.

„Titaniko“ kiemelyje pasirodys keturios alternatyvų grupės: „Kamanų šalis“, MC Mesijus (Žygimantas Kudirka), „Šventinis bankuchenas“ ir „Baltasis kiras“. Bus paminėtos prancūzų rašytojo Alberto Camus 100–osios gimimo metinės ir parodyti du dokumentiniai filmai apie rašytoją, vyks jo kūrybos skaitymai.

Užsivėrus „Titaniko“ durims, literatūrinis šurmulys kelsis į senamiestį ir tęsis visą naktį. Kavinėse ir baruose „Bix“, „Vienuolio pub“, „Sarkozy“, knygyne „Mint Vinetu“, Rašytojų klube, Vilniaus dailės akademijos gotikinėje salėje skambės muzika, vyks ekranizuoti skaitymai, diskusijos, bus galima leistis į ekskursijas po senąjį ir naująjį literatūrinį Vilnių.

Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla žada įdomius susitikimus su debiutuojančiais ir pripažintais rašytojais: pirmosios knygos konkurso laimėtojos – poetės Ramunė Brundzaitė ir Dovilė Kuzminskaitė – pakvies į savo kūrybos vakarą, Aidas Marčėnas pristatys ilgai lauktą savo eseistikos knygą „Sakiniai“.
Internetinis portalas Bernardinai.lt pristatys Gedimino Kajėno knygą „Pasaulis yra gražus. Pokalbiai apie kūrybą“, kurioje publikuojami svetainėje skelbti interviu su Lietuvos kultūros ir meno asmenybėmis, kurios dalijasi mintimis apie kūrybą, santykį su savimi ir pasauliu.

Rugsėjo 13–15 dienomis vyksiančio festivalio naujiena – labiausiai pasižymėjęs knygų ir skaitymo kultūros propaguotojas gaus „Naujojo knygnešio“ premiją, kuri bus įteikta sekmadienį per festivalio uždarymą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...