captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nacionalinė filharmonija sezono pradžioje persikels į Briuselį

Lietuvos nacionalinė filharmonija (LNF) rugsėjo 21-ąją atveria duris naujam sezonui. Rugsėjo–gruodžio mėnesiais vien sostinėje numatyta surengti per 50 koncertų. Vienas pirmųjų – Briuselyje, kur dalyvaus ir Lietuvos prezidentė bei Belgijos karalius.
Briuselis. Reuters/Scanpix nuotr.
Briuselis. Reuters/Scanpix nuotr.

Lietuvos nacionalinė filharmonija (LNF) rugsėjo 21-ąją atveria duris naujam sezonui. Rugsėjo–gruodžio mėnesiais vien sostinėje numatyta surengti per 50 koncertų. Vienas pirmųjų – Briuselyje, kur dalyvaus ir Lietuvos prezidentė bei Belgijos karalius.

LNF rudens sezono veikla bus orientuota trimis kryptimis: į su Lietuvos pirmininkavimu ES Tarybai susijusius renginius; į trečią kartą rengiamą Vilniaus fortepijono muzikos festivalį ir į pagarbos tradicijoms grįstą įprastų LNF rubrikų, koncertų ciklų, ryšių su įvairiais partneriais stabilumą.

Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai proga pagausės LNF kolektyvų koncertų svetur. Vienas ryškiausių su tuo susijusių įvykių laukia rugsėjo 12 d. – BOZAR koncertų salėje Briuselyje, Klaros festivalyje su žymiausiu lietuvių sopranu Violeta Urmana ir dirigentu Modestu Pitrėnu koncertuos Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (LNSO). Koncerte skambės pirmasis lietuvių simfoninės muzikos šedevras – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfoninė poema „Miške“ bei didžiųjų vokiečių kompozitorių Richardo Wagnerio ir Richardo Strausso kūriniai.

Pasak LNF generalinės direktorės Rūtos Prusevičienės, tai, kad lietuvių atlikėjai pirmą kartą koncertuos BOZAR menų centre Briuselyje pilnutėlei salei klausytojų (išpirkti visi 2200 bilietų), dalyvaujant Prezidentei Daliai Grybauskaitei ir Belgijos karaliui Philippe`ui, ir tai, kad šis koncertas yra įtrauktas į žymiausio Briuselio muzikos festivalio programą ir BOZAR koncertų salės sezoną bei bus transliuojamas Belgijos radijo, vainikuoja ilgalaikį Lietuvos ambasados ES ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos bendradarbiavimą su partneriais Briuselyje.

Ambasadų rūpesčiu Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirti atsakingi koncertai Briuselyje, Osle, Stokholme, Atėnuose, Pekine ir daugelyje kitų pasaulio miestų laukia ne tik LNSO, bet ir Lietuvos kamerinio orkestro bei Čiurlionio vardą pasaulyje garsinančio Čiurlionio kvarteto. Taikant muzikinius terminus šį LNF sezoną simboliškai galima vadinti skambančiu „in ES" tonacijoje.

Vienas solidžiausių šį pusmetį anonsuojamų LNF tarptautinių renginių savojoje salėje - lapkričio 16-27 d. vyksiantis III Vilniaus fortepijono muzikos festivalis. Šios solidžios fortepijono muzikos šventės meno vadovės Mūzos Rubackytės iniciatyva festivalyje šiemet viešės tarptautinėje arenoje gerai žinomos pianistės Edith Fischer, Plamena Mangova, rečitalį surengs Guoda Gedvilaitė, koncertuos Tarptautinio B. Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso laureatai, o pati M. Rubackytė muzikuos solo kompozitoriaus Krzysztofo Pendereckio 80-mečiui skirtame LNSO koncerte.

LNF rengiamų koncertų pulsas šį pusmetį turėtų būti stabilus ir garantuojantis gerų tradicijų tęstinumą. Bus išlaikytos įprastos koncertų rubrikos - orkestro, kamerinės muzikos, rečitalių, koncertų visai šeimai, proginių renginių. Į Trakų pilį kvies ciklas „Muzika Trakų pilyje", per Kalėdas džiugins „Kalėdų muzikos savaitė", o ją vainikuos naujamečiai koncertai. Originalios koncertų programos skambės ne tik sostinėje, bet ir įvairiuose šalies miestuose. Stabilią LNF koncertų tėkmę jau ne pirmi metai padės palaikyti sezono didysis rėmėjas „Orlen Lietuva".

Filharmonijos sezoną rugsėjo 21 d. pradės Lietuvos kamerinio orkestro koncertas su meno vadovu smuikininku Sergejumi Krylovu ir solo fortepijonu skambinsiančiu Rostislavu Krimeriu. Rugsėjo 28 d. Filharmonijoje skambės simfoninės muzikos sezono pradžios koncertas - su maestro Juozo Domarko vadovaujamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kompozicijos katedros 80-mečiui skirtą lietuvių muzikos programą atliks smuikininkė Ingrida Armonaitė, pianistai Indrė Baikštytė ir Petras Geniušas bei trombonininkas Mike`as Svoboda.

Šį pusmetį koncertais Filharmonijoje bus paminėtos sukaktys: smuikininko Jasha Heifetzo koncerto Filharmonijoje 100-metis, kompozitorių R. Vagnerio 200-osios ir Witoldo Lutoslawskio 100-osios gimimo metinės, K. Pendereckio 80-metis, Filharmonijos vargonų 50-metis, solisto Vytauto Juozapaičio 50-metis, Čiurlionio kvarteto 45-metis. Įvairių šalių ir stilių muzikos kūrinių panoramą šį sezoną ketinama praturtinti kompozitorių Vidmanto Bartulio, Loretos Narvilaitės, Anatolijaus Šenderovo, Gedimino Rimkaus-Rimkevičiaus ir kitų premjeromis.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...