captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Liza, namo!“ apdovanotas pagrindiniu prizu Tenerifės festivalyje

Režisierės Oksanos Burajos filmas „Liza, namo!“ pelnė pagrindinį prizą Tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje Tenerifėje.
Režisierė O. Buraja, A. Ufarto (BFL) nuotr.
Režisierė O. Buraja, A. Ufarto (BFL) nuotr.

Režisierės Oksanos Burajos filmas „Liza, namo!“ pelnė pagrindinį prizą Tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje Tenerifėje.  

Ispanijos saloje vykusiame festivalyje O. Burajos juosta dėl geriausio filmo apdovanojimo ir publikos prizo varžėsi su dviem dešimtimis dokumentinių, animacinių, vaidybinių trumpametražių filmų iš viso pasaulio.

Tai jau trečias filmo „Liza, namo!“ apdovanojimas, pelnytas užsienio festivaliuose. Šįmet juosta „Liza, namo!“ buvo apdovanota Geriausio Europos trumpametražio filmo prizu tarptautiniame moterų filmų festivalyje Prancūzijoje ir Specialiuoju žiuri prizu 36-ame Norvegijos trumpametražių filmų festivalyje Grimstade.  

Lietuvoje „Liza, namo!“ buvo pripažinta geriausiu lietuvišku trumpametražiu dokumentiniu filmu pernykščio Europos šalių kino forumo „Scanorama“ programoje „Naujasis Baltijos kinas“ ir „Sidabrinės gervės 2013“ apdovanojimuose.  

Septintasis dokumentinis vienos originaliausių Lietuvos kino kūrėjų O. Burajos filmas „Liza, namo!“ pasakoja apie dramatišką, vaikiškas svajones gniuždantį konfliktą tarp mažametės Lizos ir artimiausių suaugusiųjų pasaulių. Niūri kasdienybė dažnai išveja Lizą iš namų. „Kodėl nuolat bėgi? Ko tau trūksta?“, – klausia mergaitės mama, nesuprantanti Lizos ketinimų gyventi gražesniame, šviesesniame pasaulyje. Juosta sukurta bendradarbiaujant Lietuvos ir Estijos kinematografininkams (prodiuseriai Uljana Kim ir Arko Okk).  

Pasaulinė „Liza, namo!“ premjera pernai rudenį įvyko garsiojo Tarptautinio Leipcigo dokumentinių ir animacinių filmų festivalio konkursinėje programoje, filmas dalyvavo konkursinėse prestižinių festivalių Klermon – Ferane, Nansi (Prancūzija), „Hot Docs“ (Kanada) ir kt. programose.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...