captcha

Jūsų klausimas priimtas

Teatro scenografijos darbų ekspozicija – tarsi žaidimo aikštelė

Šiuolaikinio meno centre atidaryta paroda „Iliuzionistai“, skirta pirmosios Lietuvos scenografijos parodos 80-mečiui. Joje – nepriklausomos Lietuvos teatro scenografijos darbai.
LRT.lt nuotr.
LRT.lt nuotr.

Šiuolaikinio meno centre atidaryta paroda „Iliuzionistai“, skirta pirmosios Lietuvos scenografijos parodos 80-mečiui. Joje – nepriklausomos Lietuvos teatro scenografijos darbai.

Parodoje „Iliuzionistai“ eksponuojama paskutiniųjų 20 metų nepriklausomos Lietuvos scenografija. Čia eksponuojamos spektaklių nuotraukos, ištraukos, scenografijos detalės ir objektai bei menininkų projektai. Seniausias parodos eksponatas – 1989-ųjų Šėpos teatro scenografija. Pasak parodos kuratorių, svarbiausia parodoje atskleisti, kaip kuriamas scenovaizdis.

„Mes pabandėme pasižiūrėti į scenografiją kaip į teatrinės raiškos elementą, padedantį kurti iliuziją arba teatro žaidimą, arba žaidimą, kuris vyksta teatre“, – sako parodos kuratorė Virginija Januškevičiūtė.

Kuratorės teigia, kad parodoje bandoma atskleisti scenografo kūrybą ne kaip individualaus menininko darbą, bet kaip bendrą darbą visų teatro kūrėjų komandoje.

„Svarbus postūmis – J. Paulėkaitės mintis, kad scenografui nebūtina kažką padėti scenoje, kad tai vadintųsi meno kūriniu. Veiksmas, kuris vyksta spektaklyje, nebūtinai materialus, scena gali persikelti į žiūrovo vaizduotę, todėl čia yra ir objektų, ir nuorodų, kurie skatina persikelti kitur“, – teigia parodos kuratorė Julija Fomina.

Parodos architektas – Valdas Ozarinskas. Jo sprendimu visa ekspozicija įrengta tarsi žaidimo aikštelė.

„Jis pasiūlė ne tik erdvės sprendimo idėją, jis pasiūlė pažiūrėti į teatro erdvę kaip į žaidimo aikštelę. Tai, ką matote aplinkui, yra viena didelė aikštelė, kurioje daug žaidimo kambarių. Jam ši idėja kilo skaitant norvegų autoriaus knygą, kurioje veikėjas nieko neveikia, tik daužo į sieną kamuoliuką. Jam gimė idėja, kad tai gera metafora galvojant apie teatrą – kad vyksta žaidimas tarp žiūrovų, aktorių, režisierių ir scenografijos. Dar svarbi perregimumo idėja“, – sako J. Fomina.

Paroda „Iliuzionistai“ Šiuolaikinio meno centre veiks iki spalio vidurio.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...