captcha

Jūsų klausimas priimtas

Festivalyje „Aura“ – daug dėmesio Afrikos šokiui

Rugsėjo 18-tąją Kaune prasidės šiuolaikinio šokio festivalis „Aura“. Šįkart festivalyje daug dėmesio bus skiriama Afrikos šokiui.
S. Žiūros (BFL) nuotr.
S. Žiūros (BFL) nuotr.

Rugsėjo 18-tąją Kaune prasidės šiuolaikinio šokio festivalis „Aura“. Šįkart festivalyje daug dėmesio bus skiriama Afrikos šokiui.

„Neturime jokio supratimo, koks yra šiuolaikinis Afrikos šokis“, – sako festivalio organizatorė Birutė Letukaitė. Pakviesti atlikėjų iš šio žemyno ji sumaniusi prieš penkerius metus. Į Lietuvą atvyks iš Benino, Dramblio Kaulo kranto, Senegalo, Nigerijos, Maroko, Malio kilę šokėjai ir choreografai. Tarp jų – Senegale gimusi šiuolaikinio šokio žvaigždė Germaine Acogny.

„Ta moteris yra ypatinga, ją žino visas pasaulis, ji tiesiog viena iš pirmųjų pradėjo plėtoti ir ieškoti najų išraiškos būdų, kaip tą Afrikos meną pristatyti žiūrovui šiuolaikine kalba. Ji pati yra savo šalies patriotė, ir jos asmenybė yra labai vertinama“, – pasakoja festivalio organizatorė.

Dvidešimt trečią kartą rengiamame festivalyje pasirodys ir trupės iš Austrijos, Izraelio, Lenkijos. Per penkias festivalio dienas bus parodyta 15 spektaklių. Baigiamajame festivalio vakare Kauno sporto halėje – kiek neįprastas prancūzų pasirodymas.   

„Tai yra trupė, kuri miksuoja hip hopą, gatvės šokio kultūrą ir stilių, ir techniką su šiuolaikiniu šokiu, su šiuolaikinėm problemom“, – sako B. Letukaitė.

Rugsėjo 18 dieną prasidėsiančio šiuolaikinio šokio festivalio spektakliai bus rodomi Nacionaliniame Kauno dramos ir kameriniame teatruose bei Sporto halėje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...