captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ch. Dickenso name Kento grafystėje bus įkurtas muziejus

Anglų rašytojo Charleso Dickenso namas Kento grafystėje, kuriame jis gyveno paskutinius trylika gyvenimo metų, bus pertvarkytas į muziejų, informuoja BBC.
Wikimedia Commons nuotr.
Wikimedia Commons nuotr.

Anglų rašytojo Charleso Dickenso namas Kento grafystėje, kuriame jis gyveno paskutinius trylika gyvenimo metų, bus pertvarkytas į muziejų, informuoja BBC.

Dviejų aukštų pastate Gads Hill Place nuo 1920 metų buvo įkurta mokykla. Ch. Dickenso darbo kambarys buvo pertvarkytas į mokyklos direktoriaus kabinetą, o kitose patalpose įrengtos klasės.

Tačiau, pasak dabartinio mokyklos direktoriaus Davido Craggso, rašytojo namas jau neatitinka šiuolaikinio švietimo reikalavimų. Todėl mokykla artimiausiu laiku bus perkelta į du neseniai pastatytus naujus pastatus. Vieno iš jų atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir rašytojo anūkė Marion Dickens.

Pasak jos, „Gedshil buvo vieta, kur jis kūrė, kur gyveno, kur rengė nuostabias šventes ir kur užaugo jo vaikai“.

Gads Hill Place Haiemo kaimelyje, Kento grafystėje, buvo pastatytas 1780 metais buvusiam Ročesterio miesto merui Thomasas Stephensas. Ch. Dickensas pirmą kartą pamatė namą 1821 metais, kai jam buvo devyneri. Rašytojas pasakojęs, kad jo tėvas tuomet sakė: „Jei daug dirbsi, kada nors galbūt galėsi nusipirkti šį namą.“

Po 35 metų, 1856 metais, rašytojas įsigijo šį namą ir po metų persikėlė į jį iš Londono.

Gads Hill Place name Ch. Dickensas, be kitų kūrinių, sukūrė „Pasakojimą apie du miestus“ („A Tale of Two Cities“), „Didžiuosius lūkesčius“ („Great Expectations“) ir „Mūsų bendrą draugą“ („Our Mutual Friend“), taip pat savo paskutinį neužbaigtą romaną „Edvino Drūdo paslaptis“ („The Mystery of Edwin Drood“).

1870 metais jis mirė namo valgomajame.

Ch. Dickensas gimė 1812 metais Portsmute, kur gyveno tik trejus metus.

Nuo 1904 metų jo name įrengtas muziejus. Kitas rašytojo muziejus įrengtas jo name Kemdeno rajone (Londone).

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...