captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kompozitorius: nujausti, ar daina sulauks palankaus klausytojų vertinimo, neįmanoma

Melodijos kompozitoriaus Teisučio Makačino galvoje skamba nuo pat vaikystės. Tėtis Antanas Makačinas sūnaus gabumus pastebėjo anksti, juos lavino smuiko, vėliau fortepijono pamokomis.
K. Vanago (BFL) nuotr.
K. Vanago (BFL) nuotr.

Melodijos kompozitoriaus Teisučio Makačino galvoje skamba nuo pat vaikystės. Tėtis Antanas Makačinas sūnaus gabumus pastebėjo anksti, juos lavino smuiko, vėliau fortepijono pamokomis.

Vis dėlto kūryba patraukė kiek vėliau – Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje pradėjus muzikos teorijos studijas. Ypač kurti skatino tuomet dėstęs Jurgis Gaižauskas. Pradėjęs riedėti kamuoliukas nebesustojo, juokauja kompozitorius, ir gimė pirmoji daina „Lyja“.

„Laimei, išspausdinta dabar ji randa naują gyvenimą Astos Kriščiūnaitės repertuare. Pirmasis atlikėjas – Marijošius, kuris tekstą perskaitė [itin] jautriai. Dabar pasiklausęs nusistebiu, kaip jautriai pavyko sujungti natą su tekstu. Šis tekstas apie meilę –  jis mane įkvėpė“, – kalbėjo kompozitorius Teisutis Makačinas.

Kompozitorius sako, kad, palyginti su karjeros pradžia, stipriai pakito kūrybinė erdvė. Reikia galvoti, kaip reklamuoti savo kūrybą, skirti tam lėšų, tad tokie kompozitoriai kaip Laimis Vilkončius ar Algimantas Raudonikis tapo neformatu. Anot kompozitoriaus, anuomet sąlygos buvo visai kitokios.

„Radijo kolektyvai, kurie visoje Europoje yra visuomeninis pasididžiavimas, čia yra sunaikinti“, – apgailestavo kompozitorius.

Muzikas sako, kad nujausti, ar daina sulauks palankaus klausytojų vertinimo, neįmanoma. Vis dėlto ilgalaikiškumą, spėja jis, turbūt labiausiai lemia intelektualumas ir emocijos.

„Po 30–40 metų žmonės atranda muziką ir priima ją kaip savo. Paskutinis to pavyzdys – J. Didžiulio ir žmonos (E. Jennings – LRT.lt) interpretacija. Aidas [tebesklinda] per dvi kartas, emocinis pasaulis nekinta, kinta tik drabužiai“, – įsitikinęs pašnekovas.

Šiuo metu dainų Teisutis Makačinas nekuria, tačiau kūrybinio darbo turi iki soties. Didžiąją laiko dalį pastaruoju metu jis skyrė užrašyti dainų natomis, kad jos išliktų ne tik kompaktinėse plokštelėse. Darbingomis nuotaikomis kompozitorius pasitinka ir jubiliejų.

„Šios pusiaukelės datos nesureikšminu, tik džiaugiuosi, kad fone švyti didesnė, 20 metų laisvės [sukaktis], kai didžiojo brolio batas pagaliau išdulkėjo. Kolektyvai surengs [šventė] – taip ir paminėsime“, – sakė T. Makačinas.

Kompozitorius planuoja, kad galbūt pavyks surengti estradinių dainų koncertą, taip pat tikisi, kad daug dėmesio sulauks ir jo kurtos melodijos vargonams.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...