captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kūriniams suteiks balsą, kad šie išsikalbėtų

Mutantų skulptūros, performansai, interaktyvios dirbtuvės, seminarai, netradicinės pamokos moksleiviams, pasaulinio garso ir tik atrandami vardai, platus išraiškos priemonių ir stilių spektras – viskas 9-oje Kauno bienalėje „Unitekstas“.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Mutantų skulptūros, performansai, interaktyvios dirbtuvės, seminarai, netradicinės pamokos moksleiviams, pasaulinio garso ir tik atrandami vardai, platus išraiškos priemonių ir stilių spektras – viskas 9-oje Kauno bienalėje „Unitekstas“.

Kaip skelbia organizatoriai, šių metų programos raktinis žodis „unitekstas“ („unitext“) – skelbia universalios kalbos paieškas šiuolaikiniame mene. Iki šiol kultūros lauke nenaudota sąvoka „unitekstas“ sujungs visas penkias Kauno bienalės programas.

Unitekstas – universali meno kalba, gebanti apjungti skirtingas žmogaus patirtis.

Pasak koncepcijos kūrėjų, „parodoje bus suteiktas balsas patiems kūriniams, o ne juos aiškinantiems tekstams“.

Rugsėjo  13 d. M. Žilinsko dailės galerijoje įvyks konkursinės parodos atidarymas ir laureatų paskelbimas.

Pasak Kauno bienalės kuratorės ir meno vadovės Virginijos Vitkienės, savo norą dalyvauti šioje parodoje buvo pareiškę 447 menininkai iš 65 pasaulio šalių. Tarp daugybės puikių kūrinių komisija ieškojo tokių, kurie būtų iškalbingi be teksto, kurie „pagautų“ daugiau nei akį ir atrinko 22 meno kūrinius: instaliacijas, objektų serijas, vaizdo darbus, performansus. 

Taip pat įvyks ir kviestųjų menininkų parodų pristatymas.

„Šių metų kviestųjų programoje dalyvauja pasaulinio garso menininkė Patricia Piccinini (Australija), kurianti hiperrealistines, o kartu ir siurrealistines skulptūras, praėjusios bienalės nugalėtoja fotografė Gao Yuan (Taivanas), kai kuriuos pristatomo ciklo kūrinius sukūrusi pernai Kaune rezidencijose, bei Lietuvos menininkių duetas – Monika Žaltauskaitė-Grašienė ir Bronė Neverdauskienė, jų didelių apimčių tekstilės instaliacija „Absoliuti lygybė“ yra garsinusi Lietuvą reikšmingose parodose svetur (Maskvos bienalėje, Liulėjos bienalėje), tad norėjosi pamatyti ją Kaune, tarptautiniame meno kontekste“, – sako V. Vitkienė.

Vakare žiūrovų lauks Maia Rubiane (BR) performansas iš serijos „Spalvų tetralogija“ bei Chun Hua Dong (CN/CA) politinio meno projektas-performansas „Dvigubas“, kuriame dalyvauja net 20 lietuvių moterų. Pasirodyme analizuojami feministiniai būties aspektai. 

Rugsėjo 13 d. Kauno paveikslų galerijoje įvyks jaunųjų menininkų parodos atidarymas. 17 jaunųjų kūrėjų kviečia į unikalius tik bienalei kurtus fotografijos, tapybos, skulptūros, instaliacijų ir performansų pasirodymus.

Rugsėjo 14 d. M. Žilinsko dailės galerijoje, Kauno paveikslų galerijoje ir A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje lydinčiųjų parodų ir projektų kategorijoje bus pristatomi Lietuvos ir užsienio menininkai, ilgamečių ir naujų partnerių projektai, personalinės ir grupinės parodos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close