captcha

Jūsų klausimas priimtas

Silkeborgo meno centras Danijoje supažindina ir su lietuvių kūryba

Danijoje Silkeborgo meno centras supažindina su pasaulio menininkų kūryba. Didžiausias dėmesys čia skiriamas šiuolaikiniam menui.
Silkeborg nuotr.
Silkeborg nuotr.

Danijoje Silkeborgo meno centras supažindina su pasaulio menininkų kūryba. Didžiausias dėmesys čia skiriamas šiuolaikiniam menui.

Silkeborgo meno centras įsikūręs keliuose pastatuose, kuriuose prieš 130 metų veikė kurortinio miestelio gydykla. Prieš 15 metų nutarus čia įkurti meno centrą, pastatai ir jį supantis unikalus parkas buvo rekonstruoti. Per centro gyvavimo laikotarpį jau surengta apie 300 skirtingų meno parodų.

„Meno centras veikia kaip galerija, kurioje parodos keičiamos kas pusę metų. Mūsų tikslas – plėtoti tarptautinę veiklą. Neskiriame dėmesio tik vienai meno šakai – centre rengiamos įvairios parodos – tapybos, skulptūros, kartais pristatomi net dizaino ar architektūros darbai“, – LRT televizijos laidai „Panorama“ pasakojo Silkeborgo meno centro direktorė Iben From.

Centre rengiamos ir personalinės parodos, tačiau didesnis dėmesys skiriamas grupei menininkų ar kokiai nors meninei tendencijai. Neseniai čia atidaryta lietuvių skulptorių paroda, supažindina su Lietuvos skulptūros tradicijomis.

„Per metus surengiame po 8–9 parodas. Planai sudaryti visiems metams, todėl pas mus patekti nėra lengva. Be to mūsų kriterijai – gana aukšti, mes eksponuojame tik profesionalų, daugiausia šiuolaikinio meno atstovų, kūrinius. Dėmesys skiriamas gamtos, istorijos ir meno santykiui“, – tęsė I. From.

Menininkų darbai eksponuojami ne tik meno centre, bet ir jį supančiame parke. Jame – per 20 skulptūrų, kurias sukūrė menininkai iš Graikijos, Danijos, Prancūzijos, Anglijos, Vokietijos, Suomijos, o šiuo metu – ir lietuvių skulptorių darbai.

Silkeborgo meno centre rengiami ir teminiai meno vakarai bei koncertai. Čia dirba dešimt profesionalų, projektus įgyvendinti padeda ir beveik 100 savanorių. Per metus centrą aplanko apie 20 tūkst. žmonių.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...