captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvių skulptūrų paroda – galerijos Danijoje lankytojų akims

Danijoje, Silkeborgo meno centre atidaryta lietuvių skulptorių paroda „Naujumas ir tradicija“. Trijų kartų skulptorių darbus vienija bendras bruožas – į gyvenimą menininkai žvelgia su humoru.
Silkeborgo miesto panorama, Wikipedia nuotr.
Silkeborgo miesto panorama, Wikipedia nuotr.

Danijoje, Silkeborgo meno centre atidaryta lietuvių skulptorių paroda „Naujumas ir tradicija“. Trijų kartų skulptorių darbus vienija bendras bruožas – į gyvenimą menininkai žvelgia su humoru.

Silkeborgo meno centre – menininko Beno Šarkos performansas, pasakojantis žmogaus evoliucijos istoriją. Tai vienas iš dešimties parodos autorių, pristatantis gyvą skulptūrą.

Parodoje „Naujumas ir tradicija“ – trijų kartų menininkų darbai. Vyriausiajai atstovauja vienas ryškiausių išeivijos menininkų, didžiąją gyvenimo dalį gyvenęs ir kūręs Paryžiuje, Antanas Mončys. Prieš keletą metų Silkeborge jau buvo eksponuotos Mončio medinės skulptūros, šį kartą atvežtos kaukės.

„Mončys niekada nepraeidavo, jeigu gatvėje pamatydavo kažką išmestą – ar tai kanistrą nuo alyvos, ar išgerto vyno paką. Mončio kaukės išsiskiria tuo, kad yra su švilpiais – jas užsidėjus galima švilpti“, – pristatė A. Mončio namų-muziejaus direktorė Loreta Birutė Turauskaitė.

Viduriniajai kartai atstovauja Vilniaus dailės akademijos profesorius skulptorius Petras Mazūras ir jo „Laumžirgis“. Jauniausiajai kartai – buvę profesoriaus mokiniai, kūrybiniu keliu pasukę prieš maždaug 13 metų. Trijų kartų skulptorių kūrybą vienija šaržuojantis žvilgsnis į realybę.

„Iš šitos ekspozicijos matosi, kad visi kūriniai turi kažkokį lengvumą, tam tikro meninio humoro atspalvį. Bendra parodos gama yra šviesi, nuotaikinga. Man atrodo, tai puikiai siejasi su Mončio kaukėmis“, – pastebėjo skulptorius, parodos kuratorius Rimantas Milkantas.

„Idėja parodyti tradicinio ir naujojo meno ryšį mums pasirodė labai įdomi. Aš esu įsitikinusi, kad ši paroda SIllkeborgo bendruomenei padės pažinti  Lietuvos meno tradicijas, kurios įdomios visam pasauliui“, – kalbėjo Silkeborgo meno centro direktorė Iben From.

Lietuvių skulptorių darbais susidomėjo ne tik danai, bet ir lietuvių bendruomenė Danijoje. Į parodą atvykę iš namų už šimto kilometrų tautiečiai sako čia pasigendantys lietuvių kultūros renginių.

„Tai reta galimybė, nes čia parodas daro šiek tiek mažiau menininkų, nėra tokio aktyvaus lietuviško kultūrinio gyvenimo, kurį mes ir stengiamės palaikyti“, – sakė lietuvių bendruomenės Danijoje tarybos narys Simas Kliušenkovas.

Lietuvių skulptorių paroda Danijoje – Silkeborgo meno centro ir Antano Mončio namų (muziejaus Palangoje) ilgametės draugystės ir bendradarbiavimo rezultatas. Ji veiks iki gruodžio vidurio.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...