captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kaune kuriama miesto medinės architektūros duomenų bazė

Akademinės bendruomenės atstovai, paveldo specialistai ir jų talkininkai užsimojo sukurti Kauno medinės architektūros duomenų bazę „Archimedė". 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Akademinės bendruomenės atstovai, paveldo specialistai ir jų talkininkai užsimojo sukurti Kauno medinės architektūros duomenų bazę „Archimedė".

Joje bus fiksuojami išlikę mediniai namai visose istorinėse Kauno dalyse, sukaupta ikonografinių nuotraukų galerija, padėsianti rasti informacijos apie sunykusias detales. Taip pat ketinama plėtoti praktinių patarimų skiltį tvarkantiems medinius namus, organizuoti konsultacijas, įtraukiant paveldosaugos, projektavimo, konstrukcijų ir statybos specialistus, atskirų sričių amatininkus.

Istorinėse Kauno miesto dalyse tebėra išlikę apie 2 tūkst. medinių gyvenamųjų namų, kurių architektūrinę vertę be išlygų pripažįsta tiek menotyrininkai, tiek paveldo specialistai. Deja, šių pastatų fizinė būklė dažniausiai kritiška. Negana to, miestas netgi neturi sukaupęs duomenų apie medinės architektūros vertybes.

Medinę Kauno architektūrą dokumentuojanti Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto menotyros katedros dėstytojų, doktorantų ir studentų grupė siekia surinkti kuo daugiau informacijos apie išlikusius medinius namus: atliekama fotofiksacija, ieškoma senų nuotraukų, statybos projektų, archyvinių duomenų. Šiame projekte aktyviai bendradarbiauja Kauno apskrities viešoji biblioteka, Kauno apskrities archyvas, Kauno miesto savivaldybė, architektai, paveldosaugininkai ir visi suinteresuoti asmenys.

Duomenų bazės kūrėjai tikisi, kad švietėjiška parama išaugs į tam tikrą socialinio solidarumo programą – palaipsniui bursis medinių namų išsaugojimu suinteresuota bendruomenė, besidalinanti žiniomis ir patirtimis.

Anot VDU jaunesniosios mokslo darbuotojos Ingridos Veliutės, sukaupti duomenys apie medinį Kauno paveldą taps pasiekiami įvairių sričių specialistams, miesto ūkio strategams. Jie turėtų sudominti ir medinių namų savininkus, padėdami pažinti ir pripažinti medinę architektūrą, kaip miesto kultūrinės savasties segmentą, bei keisti kol kas vyraujantį negatyvų požiūrį į medinius pastatus.

Informacijos apie medinę Kauno architektūrą rinkėjai jau atkreipė dėmesį į tai, kad pradinę Žaliakalnio ar Aleksoto medinukų išvaizdą intensyviai keičia nevykę ar nepavykę atnaujinimai: dėl lėšų stokos arba neišmanymo naikinami medinės architektūros elementai bei tradicinis medžiagiškumas.  

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...