captcha

Jūsų klausimas priimtas

Įvardijo, kiek milijonų mėgins rasti rekonstruojamam Klaipėdos dramos teatrui

Uostamiestyje ketvirtadienį viešėjęs premjeras Algirdas Butkevičius apžiūrėjo ir rekonstruojamą Klaipėdos dramos teatro pastatą.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.

Uostamiestyje ketvirtadienį viešėjęs premjeras Algirdas Butkevičius apžiūrėjo ir rekonstruojamą Klaipėdos dramos teatro pastatą.

Seniausias Lietuvos teatras jau kelerius metus uždarytas. Netrukus prasidės aštuntasis teatro sezonas, kai teatralai priversti glaustis kitur. Pastato rekonstrukcija iš išorės jau baigta, tačiau viduje dar laukia daug darbų. Skaičiuojama, kad jiems užbaigti – sumontuoti scenas, techniką, įrengti patalpas, sales žiūrovas, – kainuos dar apie 28 mln. Lt.  

Negavus pakankamo finansavimo iš valstybės biudžeto rizikuojama prarasti ES paramą. Be to, techniką teatrui gaminama beveik vienuolikoje šalių. Gamintojai nori užsitikrinti finansavimą.  

Klaipėdos dramos teatrą ES įsipareigota sutvarkyti 2015-iesiems.  

„Tais metais teatras kaip tik minės 80-ąsias įkūrimo metines. Todėl šiai šventei būtų gražu sugrįžti į namus“, – teigė teatro vadovas Gediminas Pranckūnas.  

Statybos darbų rangovo – bendrovės „Pamario restauratorius“ direktorius Aldas Kliukas sako, kad planuojamas teatro rekonstrukcijos darbų užbaigimo terminas jų negąsdina.

„Svarbiausias klausimas – lėšos. Jei neturėsime finansinių trukdžių, jei laiku bus pagaminta ir sumontuota sceninė įranga, tikrai nedelsime ir stengsimės kuo greičiau perduoti atnaujintą teatrą jo tikriesiems šeimininkams“, – sako A. Kliukas.

A. Butkevičius pažadėjo susitikti su Kultūros ministru Šarūnu Biručiu ir aptarti Klaipėdos dramos teatro reikalus. „Ieškosime galimybių kitiems metams skirti 15 mln. Lt. Kiek gi galime tęsti tokių kultūrinių objektų statybas?“ – retoriškai klausė premjeras.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...