captcha

Jūsų klausimas priimtas

Šiųmetėje Lenkų kino savaitėje – ir Gdynės festivalio nominantai

Rugsėjo 6-ąją Vilniuje prasidėsiančios XIII lenkų kino savaitės žiūrovai šiemet išvys trylika juostų, reprezentuojančių klasikinį šios šalies kiną ir pristatančių naujausias Lenkijos filmų tendencijas.
M. Kasner, ELTA nuotr.
M. Kasner, ELTA nuotr.

Rugsėjo 6-ąją Vilniuje prasidėsiančios XIII lenkų kino savaitės žiūrovai šiemet išvys trylika juostų, reprezentuojančių klasikinį šios šalies kiną ir pristatančių naujausias Lenkijos filmų tendencijas.

Šiemet Lenkų kino savaitė rengiama anksčiau nei įprastai, todėl sutampa su Gdynės vaidybinių lenkų filmų festivaliu. Net tris šių metų festivalio pretendentus į apdovanojimus išvysime ir Lietuvoje.

„Mes norime parodyti, kad netikime skaičiaus 13 magiškumu, ir dar norime parodyti, kad lenkų kinas yra geras kinas“, – pristatydama šiųmetę filmų savaitę sakė Lenkijos instituto direktorė Malgorzata Kasner.

Kaip kiekvienais metais, Lenkų kino savaitėje bus parodytos pagrindinė ir specialioji programos.

Specialiojoje programoje žiūrovai turės galimybę susipažinti su keturiais neseniai restauruotais „Lenkų kino mokyklos“ („Polska Szkola Filmowa“) šedevrais, laikomais ryškiausiais lenkų kino indėliais į pasaulinę kinematografiją: Andrzejaus Wajda filmu „Pelenai ir deimantas“, Andrzejaus Munko „Eroica“, Jerzy Kawalerowicziaus „Angelų motina Joana“ ir Tadeuszo Konwickio „Paskutinė vasaros diena“.

Pasak kino kritikės Živilės Pipinytės, A. Wajda juosta „Pelenai ir deimantas“ – išskirtinis kino kūrinys, kuriam būdingas ypatingas vaizdo intensyvumas.

„Turėdamas šį išskirtinį bruožą filmas yra vienas svarbiausių ir charakteringiausių „Lenkų kino mokyklos“ pavyzdžių“, – sako kino kritikė.

Pagrindinėje programoje žiūrovai išvys dviejų krypčių ir temų juostas. Viena jų – šiuolaikinė, kurioje jaunieji lenkų režisieriai nagrinėja, kaip pastarųjų dešimtmečių socialinės ir politinės permainos paveikė šalies gyventojų mentalitetą. Tuo metu antrojoje filmų grupėje kūrėjai ne tik sugrįš prie istorinių temų, bet ir gilinsis į naujausias jos apraiškas, atskleis žinomų ir nežinomų didvyrių gyvenimą.

Apžvelgdama pagrindinės programos kūrinius, Ž. Pipinytė išskiria dvi juostas: politinį-kriminalinį Wojciecho Smarzowskio filmą „Kelių policija“ ir gausiai apdovanotą Marcino Krzysztalowicziaus „Žmonių medžioklę“.

„Šią programą labiausiai puošia W. Smarzowskio „Kelių policija“. Tai – bandymas suvokti žmogaus prigimtį ir joje slypintį blogį, taip pat atvaizduoti posovietinių šalių kasdienybėje įsigalėjusią prievartą ir korupciją. (...) Kitas filmas, dėl kurio verta paaukoti kelias gyvenimo valandas, yra M. Krzysztalowicziaus „Žmonių medžioklė“. Jame savotiškai diskutuojama su lenkų romantizmo ir patriotizmo tradicija“, – sako kino kritikė.

Kaip ir praėjusiais metais, Lenkų kino savaitės filmai bus rodomi trijuose sostinės kino teatruose – „Multikino“, „Skalvijoje“ ir „Pasakoje“.

  

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...