captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kauno lėlininkai kviečia į sezono atidarymo šventę

Šeštadienį Kauno valstybinis lėlių teatras kviečia laikinosios sostinės šeimas sudalyvauti tradicinėje sezono atidarymo šventėje „Į pasakų šalį – su fotoaparatu!“, kuri vyks skvere šalia trijų teatrų – Kauno lėlių, Kamerinio ir Kauno muzikinio.
S. Žiūra (BFL) nuotr.
S. Žiūra (BFL) nuotr.

Šeštadienį Kauno valstybinis lėlių teatras kviečia laikinosios sostinės šeimas sudalyvauti tradicinėje sezono atidarymo šventėje „Į pasakų šalį – su fotoaparatu!“, kuri vyks skvere šalia trijų teatrų – Kauno lėlių, Kamerinio ir Kauno muzikinio.

Šiemet Kauno lėlininkai parengs net 35 paviljonus su spektaklių personažais ir dekoracijomis, greta kurių galės įsiamžinti visi dabartiniai ir būsimieji teatro žiūrovai.

„Rengdami šventę „Į pasakų šalį – su fotoaparatu!“, nesiekiame lavinti vaikų fotografavimo įgūdžius, o sutelkti Kauno vaikų ir jų šeimų dėmesį į Kauno lėlių teatro meną, supažindinti juos su mūsų spektakliais, jų personažais, suteikti vaikams impulsą susidomėti mūsų vaidinimais“, – sako Kauno lėlių teatro vadovas Sigitas Klibavičius.

Pirmą kartą tokią šventę Kauno lėlininkai surengė prieš penkiolika metų, jos scenarijus ir akcentai nuolat keičiasi ir tobulėja. Šį šeštadienį vyksiančioje šventėje dalyvaus ir kelios Kauno vaikų dailės studijos. Šventė „Į pasakų šalį – su fotoaparatu!“ bus nuotaikingas impulsas naujo, Kauno valstybinio lėlių teatro sezono pradžiai, kurią pažymės pirmas suvaidintas sezono spektaklis „Snieguolė ir septyni nykštukai“ teatro Didžiojoje scenoje tą pačią dieną.

Naujas, 56-asis, Kauno valstybinio lėlių teatro sezonas bus ženklintas lietuvių lėlių teatro pasaulyje dar neskambėjusiais vardais ir patraukliais spektaklių pavadinimais. Pirmasis jų – spektaklį „Čipolino nuotykiai“ čia stato populiarus aktorius ir patyręs režisierius, Kauno muzikinio teatro meno vadovas Kęstutis Jakštas. Tai bus pirmasis jo mėginimas realizuoti savo režisūrinius sugebėjimus lėlių teatre. Jam talkins patyrusi teatro dailininkė Giedrė Brazytė, jau sukūrusi daugybę sėkmingų lėlių teatro spektaklių užsienyje, tačiau Lietuvoje tai bus jos pirmas darbas valstybiniame lėlių teatre. Režisierius žadėjo spektaklio siužete atsisakyti ligi šiol gyvavusio „socialinės nelygybės“ patoso. Anot jo, šį spektaklį įkvėpė kurti jo penkerių metų dukrytė. Pasaką lėlių teatro scenai pritaikė dramaturgė Diana Gancevskaitė, muziką ir dainas sukūrė kompozitorius Martynas Bialobžeskis.

Antroji Kauno lėlių teatro naujojo sezono puošmena bus spektaklis „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“ pagal to paties pavadinimo Liudviko Jakimavičiaus knygelę vaikams. Žaisminga, šiek tiek šelmiška forma šiuo vaidinimu bus mėginama į vaikų interesų ratą įnešti ir mūsų valstybės istorijos faktus, ir personažus. Spektaklio režisierė – patyrusi dramos teatro spektaklių vaikams kūrėja ir „Keistuolių teatro“ dalyvė Agnė Sunklodaitė. Savo debiutą lėlių teatre jį įgyvendins taip pat su scenografe G. Brazyte.

Taip pat šiame sezone bus atnaujintas legendinis spektaklis pagal Vilhelmo Haufo pasaką „Nykštukas Nosis“, kurią 1994 m. čia buvo pastatę patyrę lėlių teatro meistrai režisierius Algimantas Stankevičius ir dailininkas Vitalijus Mazūras. Per kalėdinę dekadą švenčių proga Kauno lėlių teatras rodys spektaklius pagal Hanso Kristiano Anderseno pasakas „Užkerėtas veidrodis“ ir „Kai krenta žvaigždė“. Spalio mėnesį Kauno lėlių teatro spektaklis „Kelionės Saulės link“ gastroliuos prestižiniame Sergejaus Obrazcovo lėlių teatrų festivalyje Maskvoje, o kitų metų pavasarį šis vaidinimas bus rodomas tradiciniame lėlių teatrų festivalyje Taline. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close