captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nuspręsta, kas po rekonstrukcijos įsikurs viloje „Anapilis“

Medinė vila „Anapilis“ netrukus bus keliama naujam gyvenimui. Kaip praneša Palangos savivaldybė, planuojama, kad ateityje čia įsikurs Palangos krašto muziejus.
Palangos savivaldybės archyvo nuotr.
Palangos savivaldybės archyvo nuotr.

Medinė vila „Anapilis“ netrukus bus keliama naujam gyvenimui. Kaip praneša Palangos savivaldybė, planuojama, kad ateityje čia įsikurs Palangos krašto muziejus.

Šiuo metu baigiamas rengti pastato restauravimo ir pritaikymo kultūros poreikiams techninis projektas. Finansavimą pastato restauracijai gauti tikimasi teikiant paraišką Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų paramai gauti. Paraiška bus teikiama rudenį.

Kiek kainuos „Anapilio“ restauracija, paaiškės tik parengus techninį projektą. Tačiau preliminariais skaičiavimais, įvertinant analogiškus projektus, suma gali siekti apie 5,5 mln. litų.

Sovietmečiu vila buvo gerokai pakeista, tad specialistams teko nelengva užduotis – atkurti tikrąjį „Anapilio“ veidą. Kadangi senieji šio pastato brėžiniai yra, kaip spėjama, kadaise sudegę, atkurti autentišką vilą specialistams nebuvo paprasta.

Siekiant, kad senasis „Anapilio“ veidas būtų išlaikytas, dar praėjusią vasarą imta rinkti senuosius atvirukus, nuotraukas, kuriuose užfiksuotas šis pastatas.

Žiemą „Anapilyje“ ėmė darbuotis kultūros paveldo specialistai – po išsamių tyrimų, buvo nustatyta, kurios vilos interjero detalės yra autentiškos, koks buvo senasis pastato išplanavimas, domėtasi netgi sienų spalva.

Remiantis specialistų išvadomis, bus atkuriamas tikrasis „Anapilio“ veidas.

Medinėje viloje šiuo metu vyksta kurorto meno kolektyvų repeticijos, nedideli koncertai, čia taip pat yra įrengtos Palangos kultūros centro administracinės patalpos.

Vila yra nekilnojamojo kultūros paveldo vertybė, paminklas, susijęs su Palangos istorija. Šis pastatas, iškilęs XIX a. pabaigoje, yra laikomas viena iš pirmųjų grafų Tiškevičių šeimos vilų.

Numatoma, kad sutvarkius ją, mieste atsiras vieta, kurioje bus galima susipažinti su vieno iš didžiausių Lietuvos kurortų istorija – rekonstruotame „Anapilyje“ galėtų įsikurti Palangos kurorto muziejus. Dėl jo steigimo jau yra teigiamai apsisprendusi savivaldybės taryba.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...