captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tauragės pilies rūsiai virto lankytojams atvertomis prabangiomis menėmis

Tauragės pilies rūsiai atverti lankytojams. Po beveik 3 metus trukusių darbų buvę pilies-muitinės rūsiai virto prabangiomis menėmis, pritaikytomis visuomenės poreikiams.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

1830 m. pradėta statyti Tauragės pilis – vienintelis toks kompleksas šalyje. Pagrindiniame pilies korpuse veikė muitinė, kuri buvo atsakinga už sieną nuo Palangos iki Kybartų.

„Kadangi Tauragė yra pirmas miestelis atvažiuojant nuo Karaliaučiaus iš Rytų Prūsijos ir išvis iš Europos, tai buvo bandyta renesansiniais bokštais imituoti pilį, nors niekada šitas kompleksas nebuvo panaudotas gynybai“, – sakė Tauragės krašto muziejaus direktoriaus pavaduotojas Viktoras Kovšovas.

Centrinio pastato rūsiuose įrengtame kalėjime laikyti nelegaliai kirtę Prūsijos-Rusijos sieną kontrabandininkai, į juos pateko ir daug knygnešių. Vėliau pilyje įkurta psichiatrijos ligoninė, mokymo įstaigos. Nutarus apleistus rūsius sutvarkyti, specialistams teko gerokai paplušėti – pavyko atidengti autentiškus skliautus ir grindis.

Lankytojams atverto, maždaug 400 kv. m pilies rūsio erdvė suskirstyta į dvi. Vienoje – empyro stiliumi įrengtos menės. Kita erdvė, skirta parodoms, kūrybiniams procesams. Čia – ir šešėlių teatro instaliacijos, ir patalpa su garso bei vaizdo įranga.

Tauragės pilies rūsių pritaikymas visuomenės poreikiams kainavo per 0,5 mln. eurų.

Plačiau apie tai – Marijos Gabrienės reportaže.

BNS nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...