captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kine po žvaigždėmis“ – prancūzų kino aktorės A. Tautou retrospektyva

Viena populiariausių šiuolaikinių prancūzų kino žvagždžių  Audrey Tautou prisipažįsta, kad „gyvenime iki šiol ją lydi tik sėkmė, didelė sėkmė“. Ir iš ties, būdama vos 23 m. ji tapo prancūzų kino  žvaigžde, suvaidinusi Ameliją  filme „Amelija iš Monmartro“. Šį filmą tėvynėje pažiūrėjo 6 milijonai žmonių. Gerai jis buvo sutiktas ir už Atlanto, nors amerikiečiai nemėgsta titruotų filmų.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Viena populiariausių šiuolaikinių prancūzų kino žvagždžių  Audrey Tautou prisipažįsta, kad „gyvenime iki šiol ją lydi tik sėkmė, didelė sėkmė“. Ir iš ties, būdama vos 23 m. ji tapo prancūzų kino  žvaigžde, suvaidinusi Ameliją  filme „Amelija iš Monmartro“. Šį filmą tėvynėje pažiūrėjo 6 milijonai žmonių. Gerai jis buvo sutiktas ir už Atlanto, nors amerikiečiai nemėgsta titruotų filmų.

Amelijos vaidmuo taip tiko A. Tautou, kad daugelis žurnalistų tapatino ją su filmo heroje ilgą laiką. Santūri ir ypač profesionali aktorė dalindama interviu kalba tik apie savo profesiją ir vengia klausimų apie asmeninį gyvenimą. Atvykusi iš provincijos jau daugelį metų gyvena tame pačiame Paryžiaus rajone, laisvą laiką tarp filmavimų skirdama knygų skaitymui, tapybai ir skulptūrai, nors sako, kad Dievas šiems gebėjimams pašykštėjo talento. Kalbėdama apie darbą pabrėžia, kad itin kruopščiai renkasi vaidmenis ir kaskart nustemba, kad yra įdomi vienam ar kitam režisieriui. Maloni staigmena buvo ir pasiūlymas  filmuotis režisieriaus Michelio Gondry filme „Gėlėti sapnai“. Filmas sukurtas pagal jau klasika tapusio rašytojo Boriso Viano knygą „Dienų puta“. Tai pati netikėčiausia meilės istorija, kurioje  įsimylėjėliai skraido į pasimatymus ant rožinių debesų ir šoka ant lubų. Filme dangų nušviečianti saulė gyvena paprasto buto koridoriuje, čia žmonių viduje sudygsta gėlės, o širdžių šiluma gali sunaikinti pačius baisiausius ginklus.

Penktadienio vakarą „Kine po žvaigždėmis“ kviečiame žiūrėti režisierius Claude Millerio dramą „Teresės nuodėmė“. Šioje klasikinio romano ekranizacijoje  A. Tautou sukūrė jaunos ir ambicingos prancūzaitės Teresės vaidmenį. Teresė išteka už kilmingo žemvaldžio Bernardo, bet santuokoje meilės ir aistros neranda. Arogantiškas turtuolis vyras labiau domisi savo šunimis, medžioklės reikalais ir paveldėtų pušų miškais, neskirdamas laiko jaunos žmonos norų ir užgaidų išpildymui. Teresei nėra kuo kvėpuoti nelaimingoje santuokoje. Ji tiesiog dūsta prabangioje aplinkoje, nesulaukdama trokštamo dėmesio ir elementarios pagarbos. Jauna moteris jaučiasi tiesiog ne savo vietoje ir svajoja ištrūkti iš desperatiškai nuobodžios provincijos Pietų Prancūzijoje į bohemiškai džiazuojantį Paryžių, rašoma kino teatro „Pasaka“ pranešime spaudai.

Romantinė komedija „Subtilumas“ (rež. David Foenkinos, Stephane Foenkinos), kurios seansas šeštadienio vakarą „Kine po žvaigždėmis“ pasakoja dar vieną meilės istoriją. Kavinėje susipažinusių Natali ir Fransua meilės romanas sprogsta nuostabiais laimės žiedais. Atrodo, kad visagalis likimas ir gardžios abrikosų sultys juos suvedė iki gyvenimo galo. Karščiausi jausmai pasiekia kulminaciją ištaigingomis baltomis vestuvėmis, tačiau pasakiška Pelenės iliuzija mikliai subliūkšta. Bėgant krosą įprastu ryto maršrutu Fransua širdis sustoja, o svajingas ir daug spalvų žadėjęs Natali gyvenimas apsitraukia juodomis akimirkomis. Vis dar jaučianti stiprų prisirišimą prie mylimo vyro ji apsisprendžia gedėti mažiausiai trejus metus. Natali atsiduoda vien tik karjerai ir darbui Paryžiuje veikiančioje Švedijos įmonėje. Viskas taip ir tęsiasi pagal nusivylusios Natali planą, kol vieną gražią dieną jauna moteris užsigeidžia pabučiuoti savo kolegą. Ji tiesiog prieina prie tokio emocijų pliūpsnio nesitikėjusio Markuso ir aistringai, saldžiai, nedviprasmiškai įsisiurbia jam į lūpas. Drovus, paslaugus, malonus ir nuolat besišypsantis švedas Markusas galbūt ir svajojo slapčiausiose fantazijose apie panašų scenarijų, bet nedrįso griebtis iniciatyvos. Pirmą kartą gyvenime jam įsižiebė unikali proga rimtai įsimylėti.  Savo ruožtu asmeninę tragediją užglaisčiusi Natali tikisi pabandyti įsimylėti dar sykį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...