captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kražių festivalio operos premjera nukels į romėnų laikų Egiptą

Daugiau kaip mėnesį trukusį Kražių festivalį šeštadienio vakarą vainikuos Georgo Friedricho Haendelio barokinės operos „Julius Cezaris“ premjera.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Daugiau kaip mėnesį trukusį Kražių festivalį šeštadienio vakarą vainikuos Georgo Friedricho Haendelio barokinės operos „Julius Cezaris“ premjera.

Buvusios Kražių kolegijos aikštėje rodoma opera užbaigiamos dvi savaites M. K. Sarbievijaus kultūros centre vykusios Intensyvių operos ir Baroko operos kursų stovyklos.

Barokinę operą kuria beveik šimtas scenos profesionalų – tai, pasak rengėjų, pirmasis specialiai Kražių festivaliui sukurtas didelės apimties kūrinys. Triumfališkoje istorijoje derės klasikinė muzika ir šiuolaikinis šokis, žiūrovus stebins netikėti scenografijos elementai.

Spektaklio režisierė ir choreografė – Rūta Butkus, muzikinis vadovas ir dirigentas – doc. Robertas Bliškevičius, scenografė – Sigutė Šimkūnaitė, drabužių dailininkė – Elvita Brazdylytė, šviesų dailininkas – Aurelijus Davidavičius, prodiuserė – Donata Malaiškaitė.

Pagrindinę Juliaus Cezario partiją atliks kontratenoras Algirdas Bagdonavičius, Kleopatrą įkūnys sopranas Diana Tiškovaitė (sopranas), Sesto partiją atliks sopraninas Viktoras Gerasimovas, Kornelijos – mecosopranas Nora Petročenko. Taip pat dainuos Jonas Sakalauskas (baritonas), Vytautas Vepštas (baritonas), Justas Kirstukas (bosas), Paulius Bagdonavičius (tenoras), gros Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijos kamerinis orkestras (vad. R. Bliškevičius) ir klavesinininkas Vitalijus Neugasimovas, šoks Agnietė Lisičkaitė, Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė.

„Tai išskirtinis iššūkis kūrybinei grupei. Atlikti Haendelį net ir patirties turintiems solistams yra labai sudėtinga, o sujungti kokybišką dainavimą ir įtaigią vaidybą – praktiškai neįmanoma. Džiaugiuosi, kad kūrybinei grupei pavyko ne tik perteikti manąjį požiūrį, bet ir išpildyti netradicinius režisūrinius sprendimus“, – sako spektaklio režisierė ir choreografė Rūta Butkus.

Operą „Julius Cezaris Egipte“, vieną iš kelių dešimčių savo barokinių operų, G. F. Haendelis sukūrė 1724 metais. Operoje vaizduojama, kaip pačioje mūsų eros pradžioje Aleksandrijos piliečiai sveikina į jų miestą įžengusį Gajų Julijų Cezarį. Karvedys persekioja savo tuometinį priešą Pompėjų. Cezariui besisvečiuojant Aleksandrijoje Egipto karo vadas Achilas atgabena Egipto karaliaus Tolomėjaus dovaną – Pompėjaus galvą. Egipto valdovas Tolomėjas turi ir savų rūpesčių: teises į sostą vis aktyviau reiškia jo sesuo, gražuolė Kleopatra. Cezaris nutaria apsilankyti Tolomėjaus rūmuose, o ten jį pasitinka Kleopatra, apsimetusi kambarine Lidija, ir pakeri romėnų karvedį savo grožiu....

Šį savaitgalį atsisveikinantis aštuntasis Kražių festivalis kasmet į istorinį Žemaitijos miestelį suburia aukštosios kultūros mėgėjus iš visos Lietuvos, sulaukiama ir svečių iš užsienio.

„Šiemet festivalį dedikuojame miestelio 760-ajam ir Žemaitijos krikšto 600-ajam jubiliejams. Džiugu, kad čia bursis ne tik aukštosios kultūros entuziastai iš visos Lietuvos, bet ir kraštiečiai, kilę iš čia“, – teigė festivalį organizuojančio Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro direktorė Lina Mikalajūnaitė.

Kražių festivalis yra įtrauktas į Kultūros ministerijos remiamų festivalių sąrašą.

 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...