captcha

Jūsų klausimas priimtas

M. Levickis: šiuolaikinėje muzikoje jaučiuosi laisvas

Naujas karjeros etapas Kristupo vasaros festivalio numylėtiniui Martynui Levickiui – tarsi bilietas tęsti įdomią kūrybos misiją tarptautiniu lygiu.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Naujas karjeros etapas Kristupo vasaros festivalio numylėtiniui Martynui Levickiui – tarsi bilietas tęsti įdomią kūrybos misiją tarptautiniu lygiu.

Festivalio Akordeono savaitės rengėjas, daugybės tarptautinių ir nacionalinių akordeono konkursų nugalėtojas M. Levickis jau linksniuojamas ne tik lietuvių spaudoje ir portaluose. Jį vadina „akordeono stebuklu“ įtakinga įrašų kompanija „Decca Classics“ ir užsienio tinklalapiai, rašoma VšĮ „Šv. Kristoforo kamerinio orkestro klubo“ pranešime spaudai.

Lietuvis tapo pirmuoju akordeonistu, kurio albumą ėmėsi leisti  „Decca“, šia proga papuošusi Martyno  nuotrauka savo profilį socialiniame „Facebook“ tinkle, čia skelbusi vieną po kito šio muzikanto  naujo albumo „#Sunday Squeeze” kūrinių vaizdo įrašus, kuriuose Martynas ne tik grojo, bet ir  komentavo muziką.

„Nepaprastas jo virtuoziškumas ir šoumeno talentas – būtent tai, ko reikia akordeonui populiarinti, ir „Decca“ pasiryžusi drauge su Martynu plėsti šio instrumento kūrybos horizontus“, – teigė vienas kompanijos vadovų Paulas Moseley. Mat albumas „#Sunday Squeeze” stebina muzikos įvairove. Jo repertuaras – nuo baroko iki šiuolaikinės populiariosios muzikos aranžuočių. Leidinys buvo pristatytas birželio 10–ąją „Spitafields“ vasaros festivalyje Londone.

M. Levickio atkaklios pastangos propaguoti akordeoną sulaukė pelnytos  paspirties. Dar būdamas Londono karališkosios muzikos akademijos studentas jis savo koncertais ir programomis siekė parodyti, kiek daug galimybių slypi paprastoje akordeono „dėžutėje“,  jog šis instrumentas tinka pačiam įvairiausiam repertuarui. Iš dalies dėl to Martynas bandė laimę ir „Lietuvos talentų“ televizijos šou, kuris jį plačiai išgarsino gimtinėje.

Šį rudenį sostinės Šv.Kotrynos bažnyčioje atlikėjas pristatė savo debiutinį albumą „iAccordion“, į kurį įgrojo užsienio popmuzikos hitus. Priešdėlis „i“ albumo pavadinime – tai užuomina į muzikanto troškimą paversti akordeoną tokiu populiariu kaip „iPad“ ar „iPhone“.

Regis, pats Dangus atėjo veikliam vaikinui į pagalbą. Metų pradžioje jis pasirašė kontraktą trejiems metams su vadybos agentūra „The Music and Media Partnership“, tapo žinomo prodiuserio Ricko Blaskey globotiniu.

Tiesa, pastaruoju metu šis prodiuseris dirba su vokiečių smuikininku Davidu Garrettu, kuris griežia klasiką tik popstiliumi ir dažniausiai pasirodo stadionuose. Ar nelaukia toks likimas ir M.Levickio, juolab kad R.Blaskey juo susidomėjo, sumanęs išplukdyti akordeoną  į plačius populiarumo vandenis, vilioti juo į koncertus įvairiausio skonio publiką? Juk charizmatiškas, mėgstantis bendrauti su publika Martynas šiems planams puikiai tinka!

Tačiau lietuvis bent kol kas, atrodo,  nežada atsisveikinti ir su akademiniais koncertais. Neseniai jis pristatė rimtas programas Londono „Wigmore Hall“ bei „Royal Festival Hall“. Vienas Londono fondas skyrė Martynui stipendiją surengti koncertus prestižinėse Jungtinės Karalystės salėse.

Negana  to, gegužę ir birželį M.Levickis pasirodė Davido Knottso bei Jessicos Walker kabaretinės operos „An Eye for an Eye“ pasaulinės premjeros spektakliuose britų festivaliuose.

Neblėstantį atlikėjo žingeidumą liudija ir jo programos šiemečiame Kristupo vasaros festivalyje. Tai – muzika nuo pophitų  (rugpjūčio 18 d. 17 val. Šešuolėlių dvare) iki šiuolaikinių akademinės muzikos autorių  kompozicijų (rugpjūčio 23 d. 21.30 val. Lietuvos etnokosmologijos muziejuje).

„Nenoriu pamiršti šiuolaikinės muzikos. Joje jaučiuosi laisvas, galiu ja pasakyti labai daug, – prisipažino virtuozas. – Tikiuosi, kad Akordeono savaitės publikai ji taps maloniu atradimu“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...