captcha

Jūsų klausimas priimtas

Išdalyti teatro festivalio „Vasara“ prizai

Druskininkuose sekmadienį paskelbti ir apdovanoti pirmojo Rimo Tumino vardo teatro festivalio „Vasara 2013“ konkursinės programos laureatai. Prestižiškiausias apdovanojimas – Didysis festivalio prizas – atiteko Gardino lėlių teatrui už spektaklį „Pikų dama“, kurį režisavo Olegas Žiugžda.
Scena iš spektaklio „Pikų dama“, festivalio organizatoriu nuotr.
Scena iš spektaklio „Pikų dama“, festivalio organizatoriu nuotr.

Druskininkuose sekmadienį paskelbti ir apdovanoti pirmojo Rimo Tumino vardo teatro festivalio „Vasara 2013“ konkursinės programos laureatai. Prestižiškiausias apdovanojimas – Didysis festivalio prizas – atiteko Gardino lėlių teatrui už spektaklį „Pikų dama“, kurį režisavo Olegas Žiugžda.

„Čia Puškinas susitinka su Shakespeare`u, Čaikovskis – su Verdi, žmonės – su lėlėmis, žymių žmonių laiškai – su visto taisyklėmis. Iš viso to gimsta talentingas ir įžvalgus kūrinys, papuošęs festivalį ir nusipelnęs pagrindinio prizo“, – apie absoliučiai geriausiu pripažintą spektaklį kalbėjo tarptautinės vertinimo komisijos pirmininkas, žymus Rusijos teatrologas Aleksejus Bartoševičius.

Į festivalio konkurso programą iš viso buvo atrinkti trylikos teatrų iš Lietuvos, Rusijos, Armėnijos, Moldovos ir Baltarusijos darbai. Juos vertinusioje tarptautinėje komisijoje, be A. Bartoševičiaus, dirbo lietuvių aktoriai Eglė Gabrėnaitė, Regimantas Adomaitis ir Vladas Bagdonas, Slovakijos mokslų akademijos prezidiumo narė Dagmar Podmakova ir teatro kritikė iš Baltarusijos Liudmila Gromyka.

Apdovanojimus pelnė abu Lietuvai atstovavę spektakliai: Lietuvos rusų dramos teatro spektaklis „Grenholmo metodas“ pelnė kategorijos „Šiuolaikinis požiūris į šiuolaikinį gyvenimą“ prizą už drąsią nūdienos problemų analizę, o Valstybinio Vilniaus mažojo teatro aktorė Agnė Šataitė pripažinta geriausia moters vaidmens atlikėja – komisiją sužavėjo jautri ir gili jos vaidyba spektaklyje „Dostojevskis vaikams“.

Už geriausią režisūrą apdovanota Gabrielė Tuminaitė, Druskininkuose pristačiusi Maskvos teatre „Amžininkas“ („Sovremennik“) pastatytą dramą „Emilija Galoti“ pagal G. E. Lessingo pjesę.

Pasak žiuri, prizas skirtas „už nesentimentalią sentimentalios aštuonioliktojo amžiaus pjesės interpretaciją“. Šis sceninis darbas pelnė ir dar du apdovanojimus: geriausiu scenografu paskelbtas „tragifarsišką erdvę“ sukūręs Adomas Jacovskis, o geriausia kostiumų meistre pripažinta „grožį, ironiją ir fantaziją drabužyje sujungusi“ Neli Ivančik.

Geriausiu vyro vaidmens atlikėju paskelbtas „Teatro Č“ iš Minsko aktorius Romanas Podoliaka už „poezijos ir aistros kupiną“ pagrindinį vaidmenį spektaklyje „Vėlinės“ pagal Adomo Mickevičiaus poemą (režisierė Ramunė Kudzmanaitė).

Geriausias aktorių ansamblis – Janos Bušinos, Alos Daniševskos ir Ksenijos Morozovos trio Sankt Peterburgo teatro trupės „Atvira erdvė“ spektaklyje „Liubka“ pagal šiuolaikinės rusų rašytojos Dinos Rubinos apysaką.

Prizas už geriausią muzikinį spektaklio apipavidalinimą įteiktas režisieriui Aleksandrui Ogariovui, scenoje sujungusiam Arsenijaus Tarkovskio poeziją ir Franzo Schuberto muziką (Maskvos dramos meno mokyklos spektaklis „Stebuklas su dagiliu“).

Be to, už ilgą ir vaisingą tarnystę menui žiuri įteikė specialų prizą aktoriui Regimantui Adomaičiui, o vertinimo komisijos pirmininko specialus prizas atiteko Orenburgo dramos teatro (Rusija) aktoriui Vladimirui Bucharojui už „gyvenimiškos tiesos ir atjautos kupiną vaidmenį“ spektaklyje „Labai paprasta istorija“.

Visiems laureatams įteikti unikalūs prizai – Druskininkuose gyvenančių menininkų autoriniai darbai. Dalis jų pagaminta iš gydomosios druskos. Pagrindiniai prizai sukurti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslų motyvais.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...