captcha

Jūsų klausimas priimtas

Įsteigta nauja premija vaikiškos literatūros kūrėjams

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurio vienas iš steigėjų – dainininkas Andrius Mamontovas, skelbia kasmetinį konkursą vaikiškos literatūros kūrėjams, kviesdamas jame dalyvauti tiek žinomus, tiek debiutuojančiuosius rašytojus bei iliustracijas kuriančius dailininkus.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurio vienas iš steigėjų – dainininkas Andrius Mamontovas, skelbia kasmetinį konkursą vaikiškos literatūros kūrėjams, kviesdamas jame dalyvauti tiek žinomus, tiek debiutuojančiuosius rašytojus bei iliustracijas kuriančius dailininkus.

Konkurso apdovanojimų fondą sudaro net 21 tūkst. Lt. Pirmosios premijos laimėtojui bus įteikta 10 tūkst. Lt, antros – 5 tūkst. Lt, trečios – 3 tūkst. Lt dydžio premija. Geriausiam pirmosios vaikiškos knygos autoriui (debiutantui) – 3 tūkst. Lt premija, teigiama pranešime spaudai.

Pirmąją premiją pelnęs kūrinys bus leidžiamas dideliu tiražu (preliminariai – 10 tūkst. kopijų). Jis bus dovanojamas viešosioms bibliotekoms ir jų filialams, mokyklų, darželių, vaikų ligoninių, bendruomenių bibliotekoms. Kitų konkursui pateiktų kūrinių leidybos klausimą komisija ir organizatoriai svarstys atskirai.

Anot konkurso iniciatorių, Lietuvos knygų rinkoje vaikiškai lietuvių autorių literatūrai tenka antraplanis vaidmuo. Nemažai knygelių vaikams atkeliauja išverstos iš užsienio kalbų, kurios, deja, būna abejotinos meninės vertės.

„Lietuvių vaikų literatūros raidos procesas pastaruoju metu tapo vangus, negalime džiaugtis naujų talentingų kūrinių gausa. Tačiau nėra pagrindo manyti, jog noras rašyti vaikams Lietuvoje visiškai išblėsęs. Jauni, į šią sritį norintys įžengti kūrėjai, skundžiasi dėl per didelio leidyklų atsargumo, abejingumo. Vaikų literatūros baruose jau pasirodžiusieji ir netgi įsitvirtinusieji apgailestauja dėl menko jų darbo vertinimo – tiek moralinio, tiek materialinio. Skelbiamas konkursas – labai ryžtingas atsakas į minėtuosius apgailestavimus“, – teigia Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus pirmininkas Kęstutis Urba.

Pasak Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininko Antano A. Jonyno, turbūt reiktų sutikti, kad patrauklių ir išmintingų, žaismingų ir išmoningų, pamokančių ir nuskaidrinančių kūrinių šiandien dažnai pasigendame, todėl skelbiamas vaikų literatūros konkursas itin svarbus, aktualus ir savalaikis.

„Labai norisi tikėti, kad jis sužadins mūsų rašto darbininkų – ir pradedančiųjų, ir įžymių meistrų – kūrybines ir pilietines ambicijas, paskatins imtis paties svarbiausio – pokalbio su mažuoju Žmogumi. Galų gale ir pačių rašytojų amato, ir visos lietuvių literatūros ateitis priklausys nuo to, ar įstengsim patraukti ir sudominti knyga mažąjį mūsų pilietį. Nauja knyga, gražia ir protinga“, – sako A. A. Jonynas.

Tuo metu A. Mamontovas tvirtina, kad jeigu norime, jog vaikai užaugę gyventų gerai, laimingai ir turtingai, reikia išmokyti juos skaityti knygas.

Autoriai kviečiami pateikti savo kūrinių rankraščius iki šių metų lapkričio 1d., o nugalėtojai bus paskelbti 2014 m. kovo 11 dieną.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...