captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniaus mažojo teatro sezoną pradės Euripido tragedijų mozaika

Kavinėse sėdi tėvai su vaikais ir niekas jų nejungia, išskyrus stalą: šeimos nebemylime, santykių nebevertiname. Tokiu sakiniu repeticijas Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre pradėjo vienas ryškiausių šiuolaikinės Rusijos ir Europos teatro režisierių Konstantinas Bogomolovas.
Konstantinas Bogomolovas.
Konstantinas Bogomolovas.

Kavinėse sėdi tėvai su vaikais ir niekas jų nejungia, išskyrus stalą: šeimos nebemylime, santykių nebevertiname. Tokiu sakiniu repeticijas Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre pradėjo vienas ryškiausių šiuolaikinės Rusijos ir Europos teatro režisierių Konstantinas Bogomolovas.

Režisierius, nuolat metantis iššūkį tradiciniam meno suvokimui ir teatro prigimties sampratai, inscenizacijai pasirinko Antikos tragiko Euripido kūrinius. 25-ąjį Vilniaus mažojo teatro sezoną pradės Konstantino Bogomolovo spektaklis „Mano tėvas – Agamemnonas“, teigiama teatro pranešime.

Susipažinti su trupe K. Bogomolovas į Vilnių buvo atvykęs prieš metus. Režisierius jau turėjo išsirinkęs pjesę, tačiau po pažinties su aktoriais idėja, kokį spektaklį statyti, pasikeitė. Pasak režisieriaus, aktoriai jau yra puikiai įvaldę žaidybinį teatrą, todėl reikia ieškoti naujų iššūkių tam, kad ir aktoriams, ir režisieriui būtų įdomu dirbti. Taip pastatymui pasirinkti Antikos tragiko Euripido kūriniai.

Tik pradėjęs darbą su aktoriais, režisierius akcentavo, kad spektaklis bus ne apie Trojos karą,  Antikos didvyrius ar dievus.

„Mane domina tėvų ir vaikų santykiai, – pabrėžia režisierius. – Šeima – visuomenės atspindys, kurioje matome visą civilizaciją. Ne kartą esu pastebėjęs, kaip kavinėse sėdi tėvai su vaikais, ir niekas jų nejungia išskyrus stalą: šeimos nebemylime, santykių nebevertiname. Euripidas visada mituose ieškojo sąsajų su tikrove, todėl ši medžiaga niekada nepraranda aktualumo“, – sako K. Bogomolovas.

Spektaklyje „Mano tėvas – Agamemnonas“ – scenos iš garsiausių Euripido tragedijų: „Ifigenija Aulidėje“, „Hekabė“, „Orestas“, „Trojietė“, „Elena“. Visas jas jungia tas pats veiksmo laikas – Trojos karas. Inscenizacijos pagrindu režisierius pasirinko legendą apie tai, kaip graikai karo išvakarėse, nesulaukdami palankaus vėjo laivams plaukti, deivei Artemidei Aulidėje paaukojo savo vado Agamemnono dukterį Ifigeniją.

„Žiūrovams nereikia žinoti jokio konteksto, – tvirtina K. Bogomolovas. – Įsivaizduokite, kad eidami pro svetimo namo langus tiesiog žvilgtelėjote į tai, kas vyksta viduje. O ten – eilinės šeimos gyvenimas. Manau, kad į teatrą žmonės ateina kaip į bažnyčią – pabūti, dalyvauti vykstančiame procese“, – sako režisierius.

Vilniaus mažojo teatro vadovė Greta Cholina džiaugiasi, kad dėl kūrybinio darbo su režisieriumi sutarė lengvai, nors šiuo metu jo spektaklių premjerų žiūrovai laukia Lenkijoje, Vokietijoje, Rusijoje.

„Muziką spektakliui kuria tarptautinės Stanislavskio premijos laureatas Faustas Latėnas, su kuriuo režisierius jau dirbo Maskvoje, – pasakoja teatro vadovė. – Scenografiją ir kostiumus kuria dailininkė Larisa Lomakina, taip pat dirbanti su režisieriumi ne pirmus metus. Matau jos darbą ir neabejodama sakau, kad tai – aukščiausio lygio menininkė. Džiaugiuosi, kad turime tokią galingą kūrybinę komandą“, – sako G. Cholina.

Pasirinkimas, nuoširdi vaiko auka kitų labui ir iš to kylančios pasekmės, išsilaisvinimas, sąmoningumas, suvokiant savo veiksmų padarinius – temos, kurias spektaklyje kartu su aktoriais analizuoja režisierius. 

Spektaklyje vaidina Arūnas Sakalauskas, Elžbieta Latėnaitė, Mindaugas Capas, Agnė Šataitė, Vaida Būtytė, Valda Bičkutė, Gintarė Latvėnaitė, Mantas Vaitiekūnas.

Premjera Vilniaus mažajame teatre – rugsėjo 13, 14 dienomis.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...