captcha

Jūsų klausimas priimtas

Smiltynėje menininkai panaudojo apleistus statinius

Kuršių nerijos nacionalinis parkas Smiltynėje esančias senąsias vilas šią vasarą pavertė įvairių menų buveinėmis ir poilsiautojus kviečia neskubėti į Nidą ar Juodkrantę, o turiningą poilsį pradėti iškart persikėlus keltu.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Kuršių nerijos nacionalinis parkas Smiltynėje esančias senąsias vilas šią vasarą pavertė įvairių menų buveinėmis ir poilsiautojus kviečia neskubėti į Nidą ar Juodkrantę, o turiningą poilsį pradėti iškart persikėlus keltu.

Anksčiau į Jūrų muziejų traukiantys poilsiautojai galėjo aplankyti ir pakeliui esančiose senosiose vilose buvusias ekspozicijas, pasakojusias apie Kuršių nerijos gamtą. Tačiau Jūrų muziejus eksponatus atsiėmė ir apie metus stovėjusios tuščios vilos pradėjo nykti.

Šiemet Kuršių nerijos nacionalinis parkas nutarė jose įkurdinti vasaros menų ir edukacijos buveinę.

Vienoje viloje – senosios Nidos dailininkų kolonijos ir pavienių rytprūsių menininkų kūrinių  paroda „Senuoju pašto keliu“. Kadaise per Kuršių neriją driekėsi Europos pašto kelias, juo yra keliavę ir Rusijos imperatorius Petras I, Prūsijos karalienė Luizė,  prancūzų rašytojas D. Diderot.

Daugiau nei šimtas paveikslų atspindi prieš 100 metų buvusią Kuršių nerijos ir Klaipėdos krašto dvasią. Visi meno kūriniai įsigyti Europos dailės aukcionuose.

„Šiame namelyje tiesiog iš naujo atrandi savo paveikslus. Paveikslas turi savo gyvenimą. Jis tiesiog čia [...] rado savo tikrąją vietą“, – kalbėjo įstaigos „Nidden“ direktorė Ilona Motiejauskienė.

Kitoje viloje galima susipažinti su beveik prieš 1000į metų dabartinės Turkijos teritorijoje užgimusiu ebru menu – tapyba ant vandens. Specialūs dažai liejami vandens paviršiuje, po to piešinys gali būti perkeltas ant bet kokio paviršiaus: popieriaus, papiruso, akmenėlių, kriauklių, medžio žievės.

„Vanduo, ant kurio tapoma, yra brandinamas 3 paras su raudonaisiais jūros dumbliais. Jis tampa kaip kisielius, ant kurio dažai puikiai liejasi“, – aiškina ebru meno specialistė Jurga Kosciovienė.

Vakarais, tiesiog ant žolės, įsikuria ir vasaros muzikos rezidencija. Čia kviečiami norintys padainuoti, pamuzikuoti, nemokantys groti – čia pat pramokti. Žmonės raginami atsinešti arbatos, sumuštinių ir tiesiog pasimėgauti gamta.

„Mūsų pagrindinis tikslas, – kad žmonės, atvykę į Kuršių neriją, žinotų, jog Kuršių nerijos nacionalinis parkas prasideda Smiltynėje. Ateityje čia yra numatyta gamtos mokykla. Tiesiog šiuo metu yra laukiama naujo finansinio periodo ir kol kas planuojama, kas turėtų būti ateityje“, – sako nacionalinio parko Turizmo ir informacijos skyriaus vedėja Jolita Gedžiuvienė.

Šiemet vasaros menų ir edukacijos buveinė senosiose Smiltynės vilose veiks iki rugsėjo pradžios.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...