captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kaunas 2022-aisiais tikisi tapti Europos kultūros sostine

Kaune pradėta įrašinėti Giuseppe Verdi operos „Simon Bocanegra“ plokštelė. Joje skambės pasaulinio garso solistų iš Niujorko „Metropolitan“ operos – Dmitrijaus Chvorostovskio, Barbaros Frittoli, Stefano Secco, Marco Caria ir Algimanto Treikausko vadovaujamo Kauno miesto simfoninio orkestro atliekama muzika.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.

Kaune pradėta įrašinėti Giuseppe Verdi operos „Simon Bocanegra“ plokštelė. Joje skambės pasaulinio garso solistų iš Niujorko „Metropolitan“ operos – Dmitrijaus Chvorostovskio, Barbaros Frittoli, Stefano Secco, Marco Caria ir Algimanto Treikausko vadovaujamo Kauno miesto simfoninio orkestro atliekama muzika.

Dirigentas – Konstantinas Orbelianas iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

„Operos „Simon Bocanegra“ įrašymas ne kur kitur, bet Kaune, kurio iššūkis – 2022-aisiais tapti Europos kultūros sostine, yra įvykis. Šis didžiųjų talentų vizitas mūsų mieste taip pat bus puikiu Kauno galimybių tapti tokia sostine įrodymu“, – sakė Kauno meras.

Kauno simfoninio orkestro vadovas A. Treikauskas neslėpė džiugesio dėl to, kad būtent šis orkestras pasirinktas įrašinėti plokštelę su garsiais operos solistais.

„Prieš kokią dešimtį metų, kai kūrėme orkestrą, neįsivaizdavome, jog į Kauną suvažiuos tiek žymių atlikėjų iš „Metropolitan“ operos, kur, galima sakyti, yra pasaulio operos meno stogas. Džiaugiamės, kad juos į Lietuvą sukvietė Kauno simfoninio orkestro ir jo bičiulių projektas. Tai, žinoma, rodo ir orkestro palypėjimą laipteliu aukštyn. Todėl esame labai dėkingi Konstantinui Orbelianui ir Dmitrijui Chvorostovskiui, su kuriais bendradarbiauti pradėjome pernai, ir kitiems solistams bei Džonui Fišeriui – mūsų projekto konsultantui. Manau, kiekvienam pasaulio orkestrui – garbė dirbti su tokio lygio atlikėjais“, – sakė Kauno orkestro vadovas.

Tiesa, jis neišdavė, kokių staigmenų būsimajam koncertui Pažaislio vienuolyno kieme jau spėjo sugalvoti į Kauną atvykę žymūs solistai bei orkestro muzikantai, tačiau kad jų tikrai bus, – užsiminė.

„Šie žmonės, kurie pas mus atvyko iš Niujorko, dviem savaitėms tampa kauniečiais. Po įrašų studijoje jie vaikščios mūsų gatvėmis, užsuks į restoranus pavalgyti, gal ir autografus dalys tiems, kurie jų paprašys. Ta proga galima prisiminti, jog kažkada, į Kauną, į Valstybės teatrą, dainuoti buvo atvykęs garsusis Fiodoras Šaliapinas. Drauge su Kipru Petrausku jie vaikščiojo Laisvės alėja, juokavo, bendravo su kauniečiais ir apie save paliko nemažai legendų. Gal visa tai turės ir tęsinį? Akivaizdu, jog mes kuriame istoriją visi kartu. Aš džiaugiuosi, kad plokštelės, kurią įrašysime, metrikoje bus ir Kauno orkestro vardas“, – teigė A. Treikauskas.

Komplimentų Kauno simfoniniam orkestrui negailėjo miesto rotušėje svečių vardu žodį taręs dirigentas K. Orbelianas, primindamas džiaugsmą, kokį visi bendrai su klausytojais išgyveno pernai per D. Chvorostovskio koncertą „Žalgirio“ arenoje.

„Šiame profesionaliame orkestre – labai puiki atmosfera. Jaučiasi, kad muzikantai nori groti labai gerai. Todėl mielai sutikome kartu koncertuoti ir šįmet, sausio mėnesį. Antrasis mūsų kūrybinis projektas buvo pristatytas Helsinkyje, garsiojoje „Finliandia“ salėje. Ten įvykęs koncertas parodė, kokia gera kūrybinė atmosfera susidarė. Kalbėjom paskui su A. Treikausku apie tolesnį bendradarbiavimą. Pavasarį vėl lankiausi Kaune, dirigavau pasaulinio garso tenoro Lawrence`o Brownlee (JAV), ir Kauno orkestro koncerte. Paskui drauge įrašėme retai atliekamų Giovacchino Antonio Rossinio operų arijų ir uvertiūrų kompaktinę plokštelę.

Vėliau sutarėm imtis dar didesnio meninio projekto, nes Kaunas - labai gera vieta tai įgyvendinti. Dar noriu pabrėžti, kad Kaune yra puikus choras, kuriam vadovauja maestro Petras Bingelis. Su šiuo choru tikrai malonu dirbti“, – kalbėjo dirigentas K. Orbelianas.

ELTA primena, jog pasaulyje garsaus operos solisto D. Chorostovskio kalendorius planuojamas beveik penkeriems metams į priekį. Dainininko laukia geriausios scenos Londone, Barselonoje, Milane, Maskvoje, Honkonge, Seule, ar Niujorke. Proga su kitais žymiais muzikos atlikėjais atvykti į Kauną rasta tuomet, kai teatrai atostogauja.

Solistų iš „Metropolitan“ operos teatro balsais melomanai galės žavėtis ateinančios savaitės pabaigoje Pažaislio vienuolyne „D. Chvorostovskio ir jo draugų koncerte“. Šis projektas jau dabar vadinamas šių metų tarptautinio Pažaislio muzikos festivalio įspūdingiausiu koncertu.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...