captcha

Jūsų klausimas priimtas

Atidaryta paroda, kurios lankytojams užrišamos akys

Aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro paroda „Kvapų pasaulis neregiams“ lankytojus kviečia akimirkai stabtelėti ir užrištomis akimis pasinerti į kvapų ir įvairių formų oazę.
K. Vanago (BFL) nuotr.
K. Vanago (BFL) nuotr.

Aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro paroda „Kvapų pasaulis neregiams“ lankytojus kviečia akimirkai stabtelėti ir užrištomis akimis pasinerti į kvapų ir įvairių formų oazę.

Pažinti kitokį – žmogaus, kasdien gyvenančio tamsoje – meną, šįkart gali kiekvienas norintis Lietuvos aklųjų bibliotekoje veikiančioje parodoje „Kvapų pasaulis neregiams“. Darbų kūrėjai – regos negalią turintys vaikai. Jie meniškai pavaizdavo daiktus, kurie esą kelia teigiamas emocijas ir prisiminimus.

Visiems lankytojams užrišamos akys. Paroda lankytojus pasitinka įvairiausiais kvapais: braškių, obuolių, rožių, paprikų, anyžių ar kavos.

„Užuodusi jaučiuosi saugi, bet kai tenka paimti nematant kažką į ranką, atsiranda baimės jausmas, nes nežinai, kaip tas daiktas atrodo“, – įspūdžiais dalinasi parodos lankytoja Kornelija Čekaitė.

„Esu įpratusi viską liesti: ir gėles, ir egles, ir dilgėles. Nebijau nieko, nes su baime toli nenužengsi, tad man tai geras jausmas, kadangi nematau. Man lytėjimas labai daug informacijos suteikia gyvenime“, – komentuoja parodos lankytoja Ugnė Žilytė.

Pasak rengėjų, parodos tikslas yra leisti reginčiajam ne tik per lytėjimą, bet ir per kvapus suvokti neregių pasaulį.

„Matantis žmogus mato meninį darbą – jis supranta, kad tai yra kūryba, bet [norime, kad] kai jam užrištos akys, kad jis lytėdamas, uosdamas suvoktų, kokį meninį darbą sukūrė neregys. Regintis žmogus visą laiką pirmiausia žiūri akimis, o, kaip aš sakau, šiaip į pasaulį reikėtų žiūrėti ne akimis, o širdimi“, – pasakoja parodos iniciatorė Eglė Jokužytė.

Pasak specialistų, kvapas gali sukelti labai daug emocijų. Kiekvienas iš mūsų kvapą interpretuojame savaip. Kvapas esą itin reikšmingas – jis sukelia aiškius ir netgi detalius prisiminimus.

„Kvapas yra erdvinė struktūra – jis yra erdvėje. Jis turi trukmę laike. Kvapas yra ir tekantis laike – jis toks naratyvus, jis tarsi pasakoja istoriją. Kvapą galima skaityti, jei [...] žmogus sugebėjo tą istoriją papasakoti kvapais“, – tikina kvapų specialistė Laimė Kiškūnė.

Paroda „Kvapų pasaulis neregiams“ veiks iki rugpjūčio 15 d.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...