Kultūra

2018.09.20 23:16

Spektaklis „Aklieji“ kvies atkreipti dėmesį į socialinį aklumą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.20 23:16

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras sezoną pradeda premjera „Aklieji“. Spektaklį režisuojantis Artūras Areima šį spektaklį kūrė pagal dviejų Nobelio literatūros premijos laureatų Jose Saramago ir Maurice Meterlincko kūrybą. Tai pirmasis dviejų – Panevėžio ir Artūro Areimos – teatrų bendras darbas.

1890-ųjų belgų dramaturgo M. Meterlincko pjesė „Aklieji“ ir po šimtmečio sukurtas portugalų rašytojo J. Saramago romanas „Aklumas“ – šie du kūriniai Įkvėpė režisierių Artūrą Areimą sukurti spektaklį „Aklieji“.

Jo personažai nukeliami į neįvardytą miestą, vietą, kurioje žaibiškai išplinta epidemija – žmonės apanka. Artūras Areima sako spektaklyje nagrinėjantis ne fizinį, o aklumą – kaip žmogiškumo degradavimo metaforą.

„Mes tapom akli, nebematome vienas kito ir norėčiau, kad pradėtume žiūrėti vienas kitam į akis, kad pastebėtume, kas vyksta aplinkui, reaguotume, o kai sureaguotume – vertintume, bandytume suprasti vienas kitą“, – sako A. Areima.

Spektaklio inscenizacijos Autorė - Inga Sanakojevaitė. Jai tai pirmas darbas teatre.

Tai antras Artūro Areimos spektaklis Panevėžio J. Miltinio teatre ir pirmasis bendras šio ir A. Areimos teatrų darbas. Spektaklio „Aklieji“ premjera – penktadienį.

Daugiau apie tai – Kotrynos Demiančiukaitės ir Zinaidos Paškevičienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt