captcha

Jūsų klausimas priimtas

Valdovų rūmų muziejus kviečia savanoriauti

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmai plėtoja kultūros savanorystės idėją ir kviečia savanorius prisijungti prie muziejaus personalo.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmai plėtoja kultūros savanorystės idėją ir kviečia savanorius prisijungti prie muziejaus personalo.

„Kultūros savanorystė, kurią plėtoja Valdovų rūmų muziejus, yra geriausia patriotizmo mokykla, kartu ir įrodymas, kad turime į ką atsiremti, nes tokį kelią renkasi vis daugiau jaunų žmonių. Pastebėjome, kad užsienio šalyse itin populiari savanoriavimo muziejuose patirtis, susiejanti aktyvaus ir pilietinio asmens interesus su savojo krašto istorija, vis plačiau skinasi kelią ir Lietuvoje“, – sako Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė.

Norą tapti Valdovų rūmų muziejaus savanoriais per pastarąjį mėnesį išreiškė daugiau negu pusšimtis žmonių – tiek moksleiviai ar studentai, tiek vyresni, jau dirbantys asmenys. Dauguma jų yra sudarę bendradarbiavimo sutartis su muziejumi dėl savanoriškos pagalbos vykstant renginiams, kiti yra įtraukti į savanorių rezervo sąrašą.

Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus kultūrinių renginių koordinatorės Eglės Belozaraitės teigimu, sudarant bendradarbiavimo sutartis dėl savanoriškos pagalbos vykstant renginiams, labiausiai atsižvelgta į savanorių dalykines savybes, patirtį, amžių, taip pat – motyvaciją.

„Keletas jų jau turėjo galimybę savanoriauti Valdovų rūmų atidarymo iškilmėse. Savanoriams tai buvo didelė ir įdomi patirtis, mums – rimta pagalba“, – sako E. Belozaraitė.

Kultūros savanorystės idėja Lietuvoje nėra naujas reiškinys: prieš kelerius metus ją plėtojo projekto „Bibliotekos pažangai“ dalyviai, o pastaruoju metu ji itin populiari įvairiuose kultūriniuose renginiuose. Tačiau iki šiol kultūros savanorystė dar nėra visiškai prigijusi šalies muziejuose.

„Nėra jokių abejonių, kad būtent čia kultūros savanorystės patirtis yra labai vertinga ir gali atnešti didžiulės visuomeninės naudos. Siekiame, kad Valdovų rūmų muziejus taptų ta vieta, kurioje kaupiamas socialinis kapitalas ir kuriama pilietinė vertė. O skleisdami šią idėją tikimės rasti bendraminčių ir, žinoma, pakeisti visuomenės požiūrį į muziejus ir muziejų požiūrį į lankytojus iš esmės“, – teigia dr. J. Karpavičienė.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close