captcha

Jūsų klausimas priimtas

MMC atidaryta V. Šontos paroda „Keistu žvilgsniu“

Modernaus meno centre Vilniuje atidaryta Virgilijaus Šontos fotografijų paroda „Keistu žvilgsniu“.
LRT.lt nuotr.
LRT.lt nuotr.

Modernaus meno centre Vilniuje atidaryta Virgilijaus Šontos fotografijų paroda „Keistu žvilgsniu“.

Fotografo V. Šontos kūrybinis palikimas nemažas, nors fotografas žuvo jaunas, būdamas keturiasdešimties. Parodos kuratorė Laima Kreivytė teigia, kad 8–9-ajame dešimtmečiuose be V. Šontos fotografijų neapseidavo beveik nė viena svarbi fotografijos paroda, todėl norėjosi priminti apie šį menininką ir pažvelgti į jo darbus šių dienų kontekste. 

„V. Šonta yra vienas geriausių lietuvių fotografų, deja, 1992 metais jis tragiškai žuvo, ir nepriklausomybės laikais ne tiek daug turėjom galimybių matyti jo darbus. Visa laimė, kad Modernaus meno centras neseniai įsigijo nemažą jo fotografijų kolekciją. V. Šonta nuo pat kūrybos pradžios domėjosi šiek tiek marginaliais reiškiniais. Jis fotografavo paraštinius žmones, sugebėdavo pažiūrėti į juos paprastu žvilgsniu. V. Šontą galima vadinti marginalijų poetu, jis sugebėjo atsirinkti, ką reikia rodyti ir ko nereikia“, – aiškina parodos kuratorė L. Kreivytė.

Paroda pavadinta „Keistu žvilgsniu“. Nes, pasak kuratorės, fotografas yra sakęs, kad per fotografiją įvyksta susijungimas su pasauliu, o kad jis būtų tikras, ne tariamas, į pasaulį reikia sugebėti pažvelgti keistuolio akimis.

Parodoje eksponuojamos jo garsiausių ciklų „Mokykla – mano namai“ ir „Skrydis“ fotografijos.

„Garsiausias jo ciklas „Mokykla – mūsų namai“, kur jis fotografavo Šiaulių internate vaikus su psichine negalia. Įdomu, kad tai nesudramatinti kadrai, nesiekiama iššaukti užuojautos, parodoma, kad jie džiaugiasi gyvenimu“, – teigia L. Kreivytė.

Paroda atidaryta Modernaus meno centre ir veiks iki rugpjūčio vidurio.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...