captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vargonininkų iš Nyderlandų koncerte – vokiečių baroko ir romantikos meistrai

Rugpjūčio 2 d. 18 val. koncertų ciklas „Muzikos valanda Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje” vargonų muzikos mylėtojus kviečia į svečių iš Nyderlandų, tėvo ir sūnaus Dicko ir Leonardo Sandermanų koncertą.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Rugpjūčio 2 d. 18 val. koncertų ciklas „Muzikos valanda Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje” vargonų muzikos mylėtojus kviečia į svečių iš Nyderlandų, tėvo ir sūnaus Dicko ir Leonardo Sandermanų koncertą.

Vakaro programoje skambės Johanno Sebastiano Bacho (1685–1750) Preliudas ir fuga h–moll, BWV 544, choraliniai preliudai „Allein Gott in der Höh sei Her”, BWV 662 ir BWV 676, Adolph Friedrich Hesse (1809–1863) Phantasie d–moll op. 87 vargonams 4 rankoms, Dieterich Buxtehude (1637–1707) choralinis preliudas „Ein feste Burg ist unser Gott” ir Maxo Regerio (1873–916)

Leornardas Sandermanas (g. 1991) yra vargonų stipendininkas Čičesterio katedroje (D. Britanija). Jis buvo vargonų stipendininkas Čeltenhemo koledže 2009–2010 m., o po to studijavo Keblio koledže, Oksforde (2010–2013), kur jis buvo vargonų stipendininkas. 2011–2013 m. jis taip pat buvo reziduojantis vargonininkas Pusey Hauze, Oksforde. Jo pirmasis vargonų mokytojas buvo tėvas, Dickas Sandermanas. Po to jis mokėsi pas Clive Driskillą-Smithą, Sietze de Vriesą, Beną van Oosteną ir Steveną Grahlasą, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

L.Sandermanas dalyvavo Hanso Haselböcko, Pieterio van Dijko, Peter Williams ir kitų profesorių meistriškumo kursuose. Šalia aktyvios tarptautinės koncertinės veiklos, jis taip pat yra ir kompozitorius, prisidėjęs kuriant Naująjį Olandų giesmyną. Be to, L.Sandermano koncertą gyvai transliavo BBC 3 ir išleido nemažai kompaktinių plokštelių.

Dickas Sandermanas (g. 1956) vargonus studijavo Zwollės miesto konservatorijoje Jaap Dragt klasėje. Jis dalyvavo daugelyje meistriškumo kursų ir vasaros akademijų (prof. Daniel Roth, Hans Haselböck, Jean Guillou ir kt.). 1983 m. jis laimėjo Nacionalinį improvizacijos konkursą Bolswardo mieste (Nyderlandai).

Kaip solistas ir akompaniatorius jis dalyvavo daugelyje koncertų ir įrašų (Tarptautinis vargonų festivalis Neapolyje, 1981), D.Britanijos katedrose (1988), Paryžiuje (1991),  Jeruzalėje (1999) ir Oksforde (2012).

D.Sandermanas yra Rijssen miesto vargonininkas ir muzikos mokyklos direktorius. Jis vadovauja bažnytinės muzikos egzaminams ir pristato bei publikuoja konferencijose apie liturginį vargonavimą. Jis taip pat yra produktyvus kompozitorius ir buvo vienas iš Naujojo Olandų giesmyno redaktorių.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...