Kultūra

2018.08.22 20:34

Kauno miesto muziejuje – paroda apie Valstybės teatrą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.22 20:34

Eksponatai, kalbantys patys už save tiesiogine šio žodžio prasme ir nosį kutenantis liepų aromatas – taip lankytojus pasitinka Kauno miesto muziejuje veikianti paroda apie Valstybės teatrą. Priartėti prie scenos kviečia Kauno miesto muziejaus Miko ir Kipro Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyriuje pristatoma paroda „Valstybės teatras – tautą burianti muzika“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

„Šie namai yra susiję su muzika ir su operos menu – čia gyveno ir valstybės operos teatro solistas Kipras Petrauskas, jo vyresnysis brolis Mikas Petrauskas, kuris į istoriją įėjo kaip pirmosios lietuviškos operos „Birutė“ autorius, tad šiuose namuose natūraliai turėjo būti ekspozicija, skirta valstybės teatrui“, – sako Kauno miesto muziejaus muziejininkė Aušra Strazdaitė-Ziberkienė.

Su Kauno valstybiniu muzikiniu teatru dabar vadinama įstaiga susijusi ekspozicija sujaudina visas jusles – nosį kutena liepų kvapas, ausis glosto muzika, akys bando apsiprasti su pro mokyklos langus krentančia šviesa, o protas mėgina suvokti, kaip staiga galėjote patekti į miesto sodą.

„Ekspozicijoje yra panaudoti keturių pirmeivių siluetai, kurie patys apie save prisistato. Tekstas yra parengtas taip, kad lankytojas, išklausęs, turėtų juos atpažinti, tačiau labai norintys gali pasižiūrėti ir silueto nugaroje: „Aš – pirmoji lietuvių teatro Violeta ir vieno svarbiausių Lietuvos muziejininkų žmona“, – atskleidžia A. Strazdaitė-Ziberkienė.

Planuojama, kad paroda Žaliakalnyje įsikūrusiame Kauno miesto muziejaus Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyriuje veiks keletą metų.

Plačiau – Giedrės Baltrušytės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.