captcha

Jūsų klausimas priimtas

Visos „Muzikinio rugpjūčio pajūryje“ programos – premjeros

Savaitgalį Klaipėdoje prasideda tradicinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“. Jo rengėjai džiaugiasi, kad visos festivalio programos – premjerinės.
klaipedosmuzikinis.lt
klaipedosmuzikinis.lt

Savaitgalį Klaipėdoje prasideda tradicinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“. Jo rengėjai džiaugiasi, kad visos festivalio programos – premjerinės.

Tradicinio, jau 16 kartą rengiamo, tarptautinio operos ir simfoninės muzikos festivalio renginiai vyks ir Palangoje, Juodkrantėje, Nidoje bei šalia Rambyno kalno esančiuose Bitėnuose, Pagėgių savivaldybėje. Šiemet parengta 14 programų.

„Žinoma, jeigu kažkuri programa kartojama, ji vis tiek yra peržiūrėta ir įvertinta naujai. Sakykim, programa „Operissimo“. Šita programa savo pavadinimu kaip ir kartojasi, bet programos turinys yra koreguojamas pagal atlikėjus. Tad galima sakyti, kad visos programos yra naujos“, – sako Klaipėdos muzikinio teatro vadovas Ramūnas Kaubrys.

Koncertuose bus galima išgirsti nemažai svečių iš užsienio – iš Graikijos, Baltarusijos, Latvijos. Tačiau svarbiausiu akcentu įvardijama Gaetano Donizetti komiškos operos „Meilės eliksyras“ premjera, kurią stato iš Vienos atvykusi režisierė.

„Pats spektaklis bus labai lengvas, šviesus, šiuolaikiškas. Tikrai atpažinsime ir Klaipėdos motyvus – ir jūrą, ir besikeičiančius žmonių srautus iš kelto, ir taip toliau“, – pasakoja režisierė Daina Adamkevičiūtė.

Opera statoma originalo kalba. Padėti Klaipėdos artistams tinkamai dainuoti itališkai pakviestas specialistas iš „La Scalos“.

„Visame pasauly italų klasikinės operos yra statomos originalo kalba ir neįmanoma nė vienos operos perteikti taip, kaip jinai yra parašyta, išvertus į tos valstybės, kurioje statoma, kalbą. Tikrai nemanau, kad Klaipėda yra periferinis miestas, kuris neturės originalo kalba pastatytos operos publikos ir tai bus problema“, – teigia dirigentas Dainius Pavilionis.

Kalbos barjerą išspręsti padės vertimas – programėlėje ir titruose ant scenos.

Festivalis tęsis visą rugpjūtį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...