captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Skalvijos“ duris atveria „Kitoks kinas“

Ilgiau nei savaitę „Skalvijos“ lankytojų lauks nemokamos filmų festivalio „Kitoks kinas“ peržiūros ir renginiai. Kino centro duris festivalis atveria ketvirtadienį.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Ilgiau nei savaitę „Skalvijos“ lankytojų lauks nemokamos filmų festivalio „Kitoks kinas“ peržiūros ir renginiai. Kino centro duris festivalis atveria ketvirtadienį.

Kaip atkreipia dėmesį organizatoriai, „Kitoks kinas“ jau antrą kartą kvies geriau pažinti LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių žmonių) kultūrą, pažvelgti į LGBT žmonių gyvenimus.

Festivalio programoje – aštuoniolika labai skirtingų naujų ir jau klasika tapusių filmų iš Švedijos, Kanados, Vokietijos ir kitų šalių. Šiuose filmuose pasakojamos istorijos ir tapatybės praplečia tiesmukų normų ribas ir leidžia pamatyti kitokias patirtis.

„Programoje norėjome aprėpti kuo didesnę LGBT žmonių patirčių įvairovę – ne tik jaunų stilingų gėjų, kurie populiariojoje sąmonėje reprezentuoja visą bendruomenę, nors išties yra tik nedidelė jos dalis“, – sako programos koordinatorius Augustas Čičelis.

Į Vilnių atvažiuoja ir keli kūrėjai, kurie patys pristatys savo filmus. Vienas iš jų – Esteris Martinas Bergsmarkas iš Švedijos, kuris savo patirtimis apie tai, ką reiškia būti translyčiu, dalijasi poetiškoje juostoje „Sraigės kiaute“. Jo filmus kritikai vadina spyriu į tradicinės dokumentikos užpakalį, o pirmoji E. M. Bergsmarkas pilno metražo juosta 2008 m. apdovanota kaip geriausias Švedijos dokumentinis filmas.

Danų režisierė Iben Haahr Andersen papasakos, kaip vienas kitą atrado pagyvenęs danas žvejas ir tailandietis imigrantas – pagrindiniai filmo „Mano meilė – Poulo ir Majaus istorija“ herojai. Režisierė šešerius metus su kamera sekiojo savo personažus, kad užfiksuotų jų santykių raidą, jų pakilimus ir nuosmukius.

Paskaitą apie Pedro Almodovaro filmus skaitys Anglijos Voriko universiteto dėstytojas Jose Arroyo. Tarp jo mokslinių interesų – tautiškumo ir seksualumo reprezentacija, ispanų kinas ir šiuolaikinis Holivudas. Šiuo metu jis rengia publikacijas apie Antonio Banderasą ir Javierą Bardemą, nuolat rašo į Britų kino instituto žurnalą „Sight and Sound“.

 „Kitoks kinas“ skirtas tiek LGBT bendruomenei, tiek ir visiems žmonėms, kurie myli, pyksta, kovoja ir siekia suprasti save ir supantį pasaulį, – sako A. Čičelis.

Nors čia rodomus vaidybinius ir dokumentinius filmus jungia tema – visi jie susiję su homoseksualių, biseksualių ar translyčių žmonių gyvenimais – tačiau jie yra ir labai skirtingi, atkreipia dėmesį festivalio programos koordinatorius.

Festivalis „Kitoks kinas“ vyks liepos 25 d.– rugpjūčio 1 d.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...