captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui – laikrodžių interpretacijos

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui skirta paroda „Einantis laikas. 100 Lietuvos menininkų/100 laikrodžių“ iškeliauja į Vokietiją, Frankfurtą prie Maino. Parodos atidarymas vyks rugpjūčio 19 d. „Parisa Kind“ galerijoje, teigiama pranešime spaudai.
ALP STUDIO/Unsplash nuotr.
ALP STUDIO/Unsplash nuotr.

Dar 2017 metais gegužę šimtui įvairioms kartoms ir požiūriams į meną atstovaujantiems menininkams kuratoriai Aistė Gabrielė Černiūtė, Rūta Eidukaitytė ir Rimvidas Stankevičius įteikė po laikrodžio mechanizmą su vienodo dydžio (30 cm skersmens) ciferblatu, ant kurio pasiūlė laisvai interpretuoti šimtmečio, nepriklausomybės temas, atskleisti savo individualų stilių, sukurti laikrodį Lietuvai.

Meniškai apipavidalintas laikrodžio ciferblatas ar korpusas nėra naujovė Lietuvos dailėje. Dar praeitame šimtmetyje šiuos prietaisus kaip paveikslinius paviršius yra naudoję tokie meistrai kaip Algirdas ir Klaudijus Petruliai, Jūratė Mykolaitytė, Raimundas Sližys ar Mindaugas Skudutis ir kt. Toks nedidelis formatas yra mėgstamas platesnės, parodas lankančios visuomenės.

Šiame projekte labiau koncentruotasi (turint įvairių „ideologijų“, netgi skirtingų medijų menininkų skalę ir pačią įpareigojančią temą) į simbolinę laikrodžio, kaip laiką skaičiuojančio mechanizmo teikiamą prasmę. Per šį šimtmetį Lietuvos dailės istorijoje vyko neįtikėtinų permainų, stilių kaitų.

Bet kuris iš šimto laikrodžių veikia kaip vizitinė kūrėjo kortelė (menininkams buvo suteikta laisvė interpretuoti apskritą plokštelę ir rodykles), o jų visuma – tai bandymas aprėpti platų ir įvairialypį meno lauką. Kartu tai metaforiškas kalbėjimas apie Lietuvos valstybės šimtmetį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...