Kultūra

2018.07.26 22:36

Vilniuje koncertą surengė švedų elektroninės muzikos grupė „Little Dragon“

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2018.07.26 22:36

Festivalis „Midsummer Vilnius“ jau pateikė daugybę staigmenų ir, panašu, nežada nustoti džiuginti melomanų. Valdovų rūmų kieme ketvirtadienio vakarą pasirodė ir milžinišką minią klausytojų sukvietė visame pasaulyje išgarsėjusi švedų elektronikos grupė „Little Dragon“.

Jau daugiau nei du dešimtmečius egzistuojanti muzikos grupėje Lietuvoje lankosi jau ne pirmą kartą, tačiau šis – ypatingas. Šįkart „Little Dragon“ pristatė jau penktąjį studijinį muzikos albumą „Season High“ ir naujausias jo dainas.

Neįprastą Valdovų rūmų kiemo erdvę užpildė netradiciniai ir eksperimentiniai, tačiau visame pasaulyje pamilti „Little Dragon“ muzikos garsai. Rami, užburianti, subtili ir svajinga – tokiais epitetais geriausiai apibūdinama grupės muzika.

Pasiklausyti „Little Dragon“ kūrinių susirinko gausi minia muzikos mylėtojų, tarp kurių buvo galima pastebėti ir žinomų visuomenės ir pramogų pasaulio veikėjų. Renginyje apsilankė dainininkas Andrius Mamontovas, radijo laidų vedėja Gabrielė Martirosianaitė, aktorius Dainius Gavenonis, prodiuseris Gediminas Jaunius, buvęs LRT žurnalistas Arnas Mazėtis, aksesuarų kūrėjas Sigitas Praspaliauskas ir kiti. 

„Aš esu girdėjęs, kad ši grupė yra įdomi. Man tai turbūt įdomiausias šio festivalio dalyvis mano skoniui. Norisi užmesti akį, pažiūrėti, kas tai yra“, – sakė paklausyti koncerto atėjęs ir praėjusią savaitę pats „Midsummer Vilnius“ scenoje kūrinius atlikęs dainininkas A. Mamontovas.

E. Genio/LRT nuotr.

A. Mamontovas tikino, kad būtent elektroninės muzikos klausosi dažniausiai. Tiesa, dainininkas tikino, kad atviroje erdvėje gyva muzika gali skambėti kiek kitaip: „Tokioje erdvėje, žinoma, geriau skamba choras, orkestras, klasikinė muzika. Ši vieta turi aidą, klasikinei muzikai tai yra gerai, šiuolaikinei – ne visada. Jeigu yra būgnai, bosas – garsas pradeda šokinėti, šią erdvę įgarsinti nėra lengva.“

Grupės „Little Dragon“ koncerto nepraleido ir radijo laidų vedėja G. Martirosianaitė, kuri atskleidė, kad kol kas jai labiausiai patikęs „Midsummer Vilnius“ renginys buvo būtent A. Mamontovo ir Lietuvos kamerinio orkestro koncertas.

„Tai buvo taip netikėta – Andriaus muzika, Modesto Pitrėno vadovaujamas orkestras – šis koncertas išliks mano atmintyje ilgam“, – šypsojosi ji.

Nors į Valdovų rūmus G. Martirosianaitė atvyko pasiklausyti garsiosios švedų grupės, ne ką mažiau ją žavi ir grupę apšildęs ir modernios muzikos ritmais šokdinęs didžėjus, elektroninės šokių muzikos kūrėjas ir atlikėjas Manfredas.

„Šiandien, be puikios grupės iš Švedijos, groja nuostabus lietuvių didžėjus Manfredas – esu didelė jo gerbėja. Manau, kad tai yra daugiausiai pasiekęs lietuvių muzikantas pasaulyje ir man labai gera, kad jis groja festivalyje „Midsummer Vilnius“. Tai labai svarbu – žmogus, kuris groja pasaulinėse scenose, groja ir čia, Vilniaus širdyje“, – sakė G. Martirosianaitė.

„Klausausi įvairių žanrų muzikos, nes dirbu radijuje, todėl muzika yra neatsiejama mano darbo dalis, tai yra mano kasdienybė. Atrodo, dirbant tokį darbą, reikia domėtis visokia muzika, tačiau prieš pradėdama dirbti radijuje klausiausi tik elektroninės muzikos. Man ji patinka, nes yra įvairi, joje galima atrasti daugybę kitų žanrų“, – kalbėjo G. Martirosianaitė.

Daugiau renginio akimirkų - nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.