Kultūra

2018.07.26 13:15

A. Mamontovui gitarą sukūręs gamintojas: niekada nemaniau, kad skambėti gali ir gintaras

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.07.26 13:15

Dizainerio ir gitarų gamintojo Rapolo Gražio kurta gitara šiuo metu groja vienas garsiausių Lietuvos atlikėjų Andrius Mamontovas. Prie jo kūrinių yra prisilietęs gitaristas Tommis Emmanuelis, grupės „Deep Purple“ narys Steve`as Morsas, su Stingu grojęs Dominicas Milleris. Gitarų kūrėjas prisipažįsta besidžiaugiantis, kai jo kūrybą įvertina kiti, nes darbo tikslas – ne tik sukurti unikalų dizainą, bet ir tokį instrumentą, kuris atsidurtų muzikantų rankose.

Gamindamas gitaras R. Gražys jungia juodąjį gintarą, aliuminį, medieną iš visų pasaulio kampelių, net meteorito dalis.

Visas R. Gražio kuriamas gitaras vienija aptaki lašo forma. Kiekvieną instrumentą pagaminti trunka 3–5 mėnesius. Procesas ilgas ir reikalauja daug pastangų.

„Gaminant kiekvienas niuansas turi įtakos galutiniam rezultatui“, – sako gitarų gamintojas ir priduria, kad niekada nežinai, koks instrumentas atsidurs muzikanto rankose.

Dizaineris pripažįsta, kad šių instrumentų gamyba nėra labai populiari profesija, tiesa, nereiškia, kad neįdomi.

„Tu gali sukurti gitarą iš bet kokios medžiagos – ji neskambės ir turbūt neatrodys taip, kaip tu įsivaizdavai. Kartais iš daugelio krūvos medienos galima išsirinkti vieną kažkokią lentą arba medienos gabaliuką, iš kurio galima pagaminti gitarą. Po to seka gamyba, kuri irgi yra labai daugiasluoksnė“, – pasakoja R. Gražys.

Didžiausias įkvėpimas kūrybai kyla iš gamtos ir natūralumo, ne veltui vienas mėgstamiausių Rapolo sukurtų instrumentų – 2 kilogramų juodojo gintaro lydinio gitara.

Išsamiau – Gabrielės Kloniūnaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.