captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vyriausybės siekiamybė – kad kultūros darbuotojų algos perkoptų 1,7 tūkst. Lt

Vyriausybė svarsto galimybę didinti kultūros ir meno sektoriaus darbuotojų atlyginimus ir per trejus metus juos pakelti iki daugiau nei 1 tūkst. 700 litų per mėnesį.
Š. Birutis, V. Skaraičio (BFL) nuotr.
Š. Birutis, V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Vyriausybė svarsto galimybę didinti kultūros ir meno sektoriaus darbuotojų atlyginimus ir per trejus metus juos pakelti iki daugiau nei 1 tūkst. 700 litų per mėnesį.

Pasak kultūros ministro Šarūno Biručio, dabartinė situacija susidarė daugelį metų kultūros ir meno sektorių darbuotojams nedidinant darbo užmokesčio. Premjeras Algirdas Butkevičius šiam klausimui spręsti sudarė darbo grupę, tačiau jos išvadų svarstyme padaryta pertrauka.

Planuojama atlyginimus kasmet kelti po 248 litus ir per trejus metus pasiekti per 1 tūkst. 700 litų dydį.

„Klausimas kol kas buvo atidėtas ir turbūt žinote, dėl kokių priežasčių – po Konstitucinio Teismo sprendimo, kad reikia atstatyti visus atlyginimus, sumažintus per krizę tiek valstybės tarnybai, tiek teisėjams ir kitiems pareigūnams, biudžeto išgalės šiandien yra labai ribotos“, – pirmadienį žurnalistams po Vyriausybės pasitarimo sakė Š. Birutis.

Pasak jo, kultūros darbuotojų atlyginimų didinimo klausimas bus aptariamas svarstant kitų metų valstybės biudžetą.

„Bus bandoma atrasti galimybę padidinti dviem baziniais atlyginimo dydžiais, kitų metų biudžete numatant tuos asignavimus“, – teigė Š. Birutis.

Premjeras A. Butkevičius dėl atlyginimų didinimo kultūros darbuotojams buvo atsargesnis.

„Bus didinama tiek, kiek leis mūsų finansinės galimybės“, – klausiamas, ar bus tam pinigų, sakė A. Butkevičius.

Pasiteiravus, ar, kaip anksčiau yra sakęs, mato galimybes atlyginimus kultūros darbuotojams per trejus pakelti iki pedagogų lygio, šį kartą premjeras nebuvo toks tvirtas – esą tuomet dar nebuvo KT išaiškinimo dėl valstybės tarnautojų, politikų ir teisėjų algų atstatymo.

Kultūros sektoriaus darbuotojai šiuo metu vidutiniškai gauna kiek daugiau negu 1 tūkst. Lt atlyginimo, tai yra bene dvigubai mažiau negu švietimo srities darbuotojai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...