Kultūra

2018.07.20 20:59

Niujorke įvertintam pianistui Lietuvoje nerimą kelia kitoks požiūris į menininkus

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.07.20 20:59

Įgavęs solidžios pasaulinio lygio patirties džiazo pianistas Giedrius Nakas šiandien kuria Lietuvoje. Dar neseniai M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtinis, o šiandien – nepriklausomas džiazo profesionalas, grįžęs iš stažuotės Niujorke.

Giedrius sako svetur supratęs, kad nė vienas žmogus neprivalo atitikti jokio standarto. Tai, jo manymu, ypač išlaisvina meninės pakraipos žmogų, nes kūryba nėra nerimtas ar laikinas užsiėmimas. Vaikinas apgailestauja, kad Lietuvoje vyrauja kitoks požiūris į menininkus.

„Nėra sudarytų sąlygų dirbti kaip muzikantui. Tu turi būti kažkokios individualios veiklos veikėjas ar dirbti pagal verslo liudijimą kaip diskotekos vedėjas. Nesakau, kad Amerikoj viskas geriau. Bet Niujorke gali gyventi įvairiausiais skirtingais būdais“, – sako pianistas.

Giedrius pasakoja, kad Niujorke šimtai džiazo klubų, kiekvieną dieną čia vyksta bent keli aukšto lygio džiazo koncertai, kuriuose vyrauja įvairi atmosfera.

Vilniuje yra tik vienas džiazo klubas, tad Giedriui apmaudu, kad taip nuskriaudžiami miesto melomanai. Jo nuomone, jei kasdien veikiančių džiazo barų būtų bent keli, žmonių muzikinis skonis būtų nuosekliai lavinamas. Vis dėlto jaunasis pianistas neplanuoja koncertuoti tik užsienio auditorijai.

Išsamiau – Gabrielės Vilkickytės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.