captcha

Jūsų klausimas priimtas

Dviejų salų menininkai savo kūrybą pristato Lietuvoje

Islandijos ir Japonijos meną pristato Mykolo Žilinsko dailės galerijoje Kaune ketvirtadienį atidaroma paroda „Dvi salos“.
Galerijos nuotr.
Galerijos nuotr.

Islandijos ir Japonijos meną pristato Mykolo Žilinsko dailės galerijoje Kaune ketvirtadienį atidaroma paroda „Dvi salos“.

Galerijos salėse susitiks Japonijos ir Islandijos menininkai: Mireya Samper (Islandija), Mikio Kawasaki (Japonija), Hiroshi Egami (Japonija), Taeko Mori (Japonija), kurie lankytojams pristatys dvi parodas. O Genzoh Takehisa ir nuo vaikystės visiškai neregintis muzikantas ir kompozitorius, smuikininkas Mariko Yamaguchi surengs du koncertus – pirmasis vyks parodos atidarymo Kaune metu, o antrasis – Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje Vilniuje sekmadienį.

Pasak parodos rengėjų, abi salose gyvenančios tautos – islandai ir japonai šiandieniniame globaliame pasaulyje išsiskiria išlaikytomis giliomis kultūrinėmis šaknimis bei stipriu ryšiu su gamta. Abi šalys yra ties žemyniniais tektoniniais lūžiais, o tai sąlygoja didelį seisminį aktyvumą. Klimatas abiejose šalyse taip pat pilnas kontrastų – stiprių vėjų ir liūčių, taifūnų ar pūgų.

Nepaisant tam tikro atstumo nuo žemynų ir galimos geografinės izoliacijos, Islandija ir Japonija yra ypač išsivysčiusios ir vienos pirmaujančių pasaulyje gyvenimo kokybe.

Abi šalys svarbios Lietuvai ir dėl politinių aspektų – Islandija buvo pirmoji valstybė pasaulyje, išdrįsusi oficialiai pripažinti Lietuvos nepriklausomybę. Japonija gali didžiuotis savo ambasadoriumi tarpukario Lietuvoje Čijune Sugihara – didžiuoju humanistu, nepabūgusiu sulaužyti diplomato paklusnumo įžadus ir savo parašais išgelbėjusio ne vieną tūkstantį žydų gyvybių.

Šių dviejų salų menininkai savo kūrybos pristatymui pasirinko Lietuvą, nes ji jiems pasirodė įdomi savo kultūriniu paveldu, gamta ir unikalia kalba, kuri gali būti įvardijama kaip tam tikra baltų sala (kartu su Latvija) slavų ir germanų jūrų apsuptyje.

„Tokių ryškių ir savitų kultūrų atstovai bendrame projekte sukurs įtaigią erdvę, nes kiekvienas autorių išsiskiria savitomis vertybėmis ir požiūriu, o tam tikros jungtys ir paralelės skatins gilintis į jų kūrybą“, – rašoma parodos anotacijoje.

Paroda „Dvi salos“ M. Žilinsko dailės galerijoje žiūrovų lauks iki rugsėjo 1 dienos.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close