captcha

Jūsų klausimas priimtas

ES kultūrai skyrė beveik 1,5 mlrd. eurų

Europos Sąjungos (ES) Taryba priėmė sprendimą dėl programos „Kūrybiška Europa“ įskaitant ir didesnio biudžeto paskirstymą kultūros ir kūrybos sektoriams.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.

Europos Sąjungos (ES) Taryba priėmė sprendimą dėl programos „Kūrybiška Europa“ įskaitant ir didesnio biudžeto paskirstymą kultūros ir kūrybos sektoriams.

Pasak Kultūros ministerijos, tai leis Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu užbaigti dokumento derinimą ir su Europos Parlamentu.

„Pagal programą „Kūrybiška Europa“ tūkstančiai kino, televizijos, kultūros, muzikos, scenos meno, paveldo ir susijusių sričių darbuotojų sulauks didesnės ES paramos“, – sako kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Pasak jo, ši programa, kurios preliminarus 2014–2020 m. biudžetas – 1,462 mlrd. eurų, bus didelis postūmis kultūros ir kūrybos sektoriams, kurie yra svarbus Europos darbo vietų kūrimo ir ekonomikos augimo šaltinis. Pagal naująją programą kino ir garso bei vaizdo sektoriams, kuriuose šiuo metu įgyvendinama programa MEDIA, bus skirta apie 823 mln. eurų, o kultūros sektoriui – apie 454 mln. eurų. Taip pat numatoma skirti apie 120 mln. eurų naujai finansinei paskolų garantijų sistemai, pagal kurią smulkūs ūkinės veiklos vykdytojai kultūros ir audiovizualinėje srityse galės gauti paskolas.

Siūlomas programos „Kūrybiška Europa“ biudžetas yra 9 proc. didesnis nei dabartinės išlaidos. 2007–2013 m. programai MEDIA buvo skirta 755 mln. eurų. Dar 15 mln. eurų buvo skirta programai „MEDIA Mundus“, pagal kurią remiamas tarptautinis bendradarbiavimas garso ir vaizdo sektoriuje. Programai „Kultūra“ pagal dabartinę finansinę programą buvo skirta 400 mln. eurų.

Programa „Kūrybiška Europa“ grindžiama programų „Kultūra“ ir MEDIA, pagal kurias daugiau kaip 20 metų buvo remiami kultūros ir garso bei vaizdo sektoriai, įgyvendinimo gerąja patirtimi.

Skaičiuojama, kad Europos kultūros ir kūrybos sektoriuose sukuriama apie 6 proc. Europos BVP, juose dirba apie 3,8 proc. ES darbo jėgos, t. y. 8,5 mln. darbuotojų.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...