captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vatikanas bus kitų metų Turino knygų mugės garbės svečias

Vatikanas pakviestas būti ateinančių metų Turino knygų mugės (Italija) garbės svečiu.
K. Vanago (BFL) nuotr.
K. Vanago (BFL) nuotr.

Vatikanas pakviestas būti ateinančių metų Turino knygų mugės (Italija) garbės svečiu.

Šventojo Sosto dienraštis „l'Osservatore Romano“ informuoja, kad valstybės sekretorius kardinolas Tarcisio Bertone patvirtino, kad Vatikanas kvietimą mielai priima.

Kaip praneša Vatikano radijas, komentuodamas žinią, kad Vatikanas bus 2014 m. Turino knygų mugės garbės svečias, Vatikano leidyklos direktorius kun. Giuseppe Costa sakė, jog dalyvavimas Turino mugėje garbės svečio teisėmis bus puiki proga pristatyti ne tik pačios Vatikano leidyklos, bet ir Vatikano muziejų, Apaštališkosios bibliotekos ir kitų Šventojo Sosto institucijų leidybą.

Apie galimą Vatikano pakvietimą jau kuris laikas buvo neoficialiai kalbama, šį sprendimą siejant su 2015 m. sukaksiančiomis šv. Jono Bosko gimimo 200-osiomis metinėmis.

Vatikano paviljono ateinančių metų Turino mugėje kuratorius kardinolas Gianfranco Ravasis sakė, kad, visų pirma, tai bus proga parodyti religinės tematikos leidyboje turtingumą ir daugiasluoksniškumą, taip pat dialogiškumą, kuris yra labai ryškus Vatikano leidyklos pastarųjų metų darbo bruožas. Kalbant apie pasiruošimus pasirodymui Turino knygų mugėje negalima užmiršti Vatikano Apaštališkosios bibliotekos. Ji yra viena svarbiausių pasaulio bibliotekų, su meile sauganti knygą, ne tik krikščionišką, bet ir klasikinės kultūros knygą.

Kardinolas G. Ravasis taip pat atkreipė dėmesį į sutapimą: Pjemonto sostinėje Turine vyksiančios knygų mugės garbės svečiu Vatikanas pakviestas valdant popiežiui Pranciškui, kurio šeima kilusi iš Pjemonto.

Vatikano radijas primena, kad 2007 m. Turino knygų mugės garbės viešnia buvo Lietuva, išsamiai pristačiusi savo knygos ir leidybos kultūrą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...