captcha

Jūsų klausimas priimtas

V. Majakovskio teatrui vadovaujantis M. Karbauskis imsis lietuvių dramaturgijos

Maskvos V. Majakovskio teatrui dvejus metus vadovaujantis vienas ryškiausių Rusijos režisierių Mindaugas Karbauskis įsitikinęs, kad režisierius be teatro yra kompromisų nepripažįstantis egoistas.
V. Majakovskio teatras Maskvoje, Wikipedia nuotr.
V. Majakovskio teatras Maskvoje, Wikipedia nuotr.

Maskvos V. Majakovskio teatrui dvejus metus vadovaujantis vienas ryškiausių Rusijos režisierių Mindaugas Karbauskis įsitikinęs, kad režisierius be teatro yra kompromisų nepripažįstantis egoistas.

Daugelio prestižinių Rusijos teatro premijų laureatas ir nominantas M. Karbauskis interviu laikraščiui „Izvestija“ atskleidė ir savo vadovaujamo teatro naujo sezono planus – jis pats imsis lietuvių dramaturgijos ir statys Mariaus Ivaškevičiaus komediją „Kantas“.

„Anksčiau buvau laisvas menininkas. Režisierius be teatro – kompromisų nepripažįstantis egoistas, nes jo pagrindinė užduotis – parsiduoti. Teatro tuštybės mugėje jis turi laikytis savo linijos, pristatyti savo kryptį. Kai sutinki atsakyti už kitus žmones, viskas keičiasi. Teatro meno vadovas – tai kita profesija, ir per šiuos dvejus metus aš daugybę kartų ėjau į kompromisus ir rengiausi būsimiems“, – kalbėjo M. Karbauskis, paklaustas, kas jo gyvenime pasikeitė tapus 90-metį atšventusio V. Majakovskio teatro meno vadovu.

Režisierius negaili kritikos Rusijos teatro kritikams, nepriėmusiems jo spektaklio „Ponas Puntila ir jo tarnas Matis“ ir priekaištavusiems, kad jis apolitiškas.

„Mano manymu, tai visiškai universali istorija, tam tikras disputas apie valdžios prigimtį. Ir ne tik politinės. Kai dėl teatro kritikų politinių simpatijų, tai jos daugiausia susijusios su vieta, kurioje jie dirba. Jeigu žmogus užsiima europietišku teatru ir jį parduoda, tai logiška, kad jis propaguoja jo ideologiją. Labiausiai nusibodusi ir išsisėmusi tendencija –Vakarų ir Rusijos meno lyginimas“, – pastebi M. Karbauskis.

Režisieriaus teigimu, jo vadovaujamam teatrui būtina išleisti daug premjerų ir atnaujinti repertuarą, nes naujam sezonui kapitaliai remontuojama ketvirtoji scena, dar atsiras ir eksperimentinė studija. Pats M. Karbauskis sako statysiąs M. Ivaškevičiaus pjesę „Kantas“, kurią režisierius vadina „išmintinga komedija“.

„Mūsų repertuaras labai margas, yra senų pastatymų, kurie man nepatinka, bet tai mūsų duona, žiūrovai į juos vaikšto. Ką gi daryti su mūsų skoniais? Kai kurie mėgsta majonezą, nors yra subtilesnių ir natūralesnių padažų. Turi praeiti laiko, kol žmonės tai supras. Mūsų teatre daug „majonezo“, bet yra daug naujų įdomių spektaklių“, – sako M. Karbauskis.

M. Karbauskis yra vienas ryškiausių jaunesnės kartos režisierių Rusijos teatro pasaulyje. Iki ateidamas į V. Majakovskio teatrą jis dirbo Olego Tabakovo teatre, kur pastatė keletą puikiai įvertintų spektaklių. M. Karbauskis pelnė pačių aukščiausių Rusijos teatro apdovanojimų, triskart buvo apdovanotas „Auksinės kaukės“ premija, dukart – „Krištolinės Turandot“ premija.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...