captcha

Jūsų klausimas priimtas

Jubiliejinės teatro „Sirenos“ moderniai pažvelgs į klasiką

Rudenį vyksiantis 10–asis Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ jau baigė formuoti jubiliejinę programą. Joje bus progos pamatyti ir Oskaro Koršunovo naujausią pastatymą „Peras Giuntas“ Oslo nacionaliniame teatre (Norvegija).
Grupė The Tiger Lillies, Wikipedia Commons nuotr.
Grupė The Tiger Lillies, Wikipedia Commons nuotr.

Rudenį vyksiantis 10–asis Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ jau baigė formuoti jubiliejinę programą. Joje bus progos pamatyti ir Oskaro Koršunovo naujausią pastatymą „Peras Giuntas“ Oslo nacionaliniame teatre (Norvegija).

Festivalio užsienio programoje laukiama teatro trupių iš Didžiosios Britanijos, Italijos, Norvegijos, Gruzijos ir Latvijos. Lietuviškoje programoje bus parodyta daugiau nei 10 spektaklių. Tai naujausi Oskaro Koršunovo, Eimunto Nekrošiaus, Gintaro Varno, Jono Vaitkaus, Yanos Ross, Vido Bareikio, Pauliaus Ignatavičiaus, Rugilės Barzdžiukaitės ir Konstantino Bogomolovo darbai.

Šių metų programos orientyrai – modernioje scenoje originaliai atgimstantis klasikinis tekstas ir anarchiška muzika. Užsienio spektaklių programoje bus pristatytos trys klasikinių pjesių interpretacijos, drąsus latvių žvilgsnis į netolimus istorinius įvykius „Legionieriuose“ ir nerimstantys skirtingų žanrų žonglieriai – lietuvių žiūrovams jau pažįstama grupė „Tiger Lillies“.

„Jubiliejiniais metais žiūrovams norime pristatyti režisierius, nebijančius susigrumti su laiko patikrinta ir, atrodytų, nepajudinama klasika. Talentingi ir nieko nebijantys kūrėjai drąsiai interpretuoja puikiai pažįstamas pjeses, atveria netikėtas jų prasmes, patvirtina jų aktualumą. Neretai – nepatogų ir verčiantį mąstyti. To „Sirenos“ ir siekia jau dešimtmetį“, – sako festivalio meno vadovė Audra Žukaitytė.

Euripidas, Williamas Shakespeare`as ir Henrikas Ibsenas – prie šių teatrinių asmenybių grįš šių metų „Sirenos“. Emm Dante (Italija) vadovaujama nepriklausoma teatro kompanija „Sud Costa Occidentale“ parodys sicilietišku temperamentu trykštantį ir gyvos muzikos lydimą spektaklį–koncertą „Medėjos link“. Davidas Doiašvilis (Gruzija) pristatys užburiančią ir fantasmagorišką „Makbeto“ versiją. Oskaras Koršunovas ir Oslo nacionalinis dramos teatras parodys ilgai lauktą ambicingą ir novatorišką „Pero Giunto“ pastatymą. Už šį spektaklį Norvegijos teatro apdovanojimuose O. Koršunovas buvo pripažintas geriausiu režisieriumi.

Jaunas latvių režisierius Valteris Sylis, užuot vartęs senus literatūros tekstus, atsigręžė į skaudžią savo šalies istoriją spektaklyje „Legionieriai“. Režisierius dinamiškai ir su neįtikėtina energija „spjaudosi“ humoru, kontekstais ir istoriniais faktais, kvestionuodamas autentišką žiūrovo žvilgsnį į praeities įvykius.

Festivalį užbaigs makabriškieji „Tiger Lillies“, kurių programoje – ne tik juodu humoru ir melancholišku liūdesiu prisodrintas koncertas, bet ir muzikinis vizualus spektaklis pagal anglų poeto Samuelio Tayloro Coleridge poemą „Eilės apie seną jūreivį“.

„Sirenų“ direktoriaus Martyno Budraičio teigimu, nuo pat pirmųjų gyvavimo metų festivalis „signalizavo“ drąsą, novatoriškumą, aktualumą ir nesitaikstymą su teatrinėmis konvencijomis. Praėjusių metų festivalio programoje parodytas italų režisieriaus Romeo Castellucci spektaklis „Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją“ Vilniuje sukėlė dalies visuomenės protestų bangą.

Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ šiais metais vyks rugsėjo 26–spalio 6 dienomis.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...