captcha

Jūsų klausimas priimtas

Bliuzas, įkvėptas legendinių Buddy Guy ir B.B.King, suskambės ir Lietuvoje

Šią vasarą stipraus amerikietiško bliuzo tiesiai iš geriausių Čikagos klubų į Lietuvą atveš Eric „Guitar“ Davis – jaunosios kartos bliuzo muzikantas. Drauge su juo atvyksta Lietuvą gerai pažįstanti ir mūsų klausytojų pamėgta Italijos grupė „Luca Giordano band“. Šis derinys – tai naujos kartos požiūris į bliuzą, vienijamas muzikantų draugystės ir aistros jų grojamai muzikai.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Šią vasarą stipraus amerikietiško bliuzo tiesiai iš geriausių Čikagos klubų į Lietuvą atveš Ericas „Guitar“ Davisas – jaunosios kartos bliuzo muzikantas. Drauge su juo atvyksta Lietuvą gerai pažįstanti ir mūsų klausytojų pamėgta Italijos grupė „Luca Giordano band“. Šis derinys – tai naujos kartos požiūris į bliuzą, vienijamas muzikantų draugystės ir aistros jų grojamai muzikai.

E. „Guitar“ Davisas bliuzas – tai ugningi gitaros garsai, įtraukiantys pasirodymai ir galingas balsas. Šis atlikėjas pasižymi natūraliu gebėjimu pritraukti auditorijos dėmesį: kiekviena jo nata – jausminga, o daina – intensyviai akomponuojama subtilių gitaros garsų. E. Davisas tiek savo išvaizda, tiek grojimo būdu nėra tipiškas „bliuzmenas“ – jis groja originalias, rokeriškas bliuzo melodijas, vengdamas klasikinių šio žanro klišių. E. Daviso bliuzas, paskanintas roko, funk, R&B elementais, reprezentuoja naująją bliuzo kartą. Koncertuodamas JAV su savo grupe „The Troublemakers“ sukuria tokią aistringą ir energingą muzikinę atmosferą, jog išjudina žinomiausių Čikagos klubų publiką, rašoma pranešime spaudai.

Muzikantas gimė Čikagoje gerai žinomo būgnininko Bobby Daviso šeimoje. Sekdamas savo tėvo pėdomis, vos sulaukęs penkerių metų E. Davisas pradėjo groti būgnais, o dešimties jau pasirodydavo žinomiausiuose bliuzo klubuose, tokiuose kaip „The Legendary Checkerboard Lounge“ ir „Theresa’s lozunge“. Juose E. Davisas grojo drauge su Junioru Wellsu, Buddy Guy, B.B. Kingu, B. B. Odomu, Tyrone`u Davisu ir daugybe kitų atlikėjų. Muzikantas gitaristo kelią pradėjo gana netikėtai – gavęs seną „Fender“ gitarą iš legendinio, Čikagos bliuzo pionieriaus, Buddy Guy ir štai, praėjus beveik 30 metų, Eric „Guitar“ Davis tapo svarbia figūra bliuzo scenoje su dideliu potencialu būti šio žanro istorijos dalimi.

E. Davisas 2007 m. buvo išrinktas geriausiu Čikagos bliuzo artistu, o 2009 m. – geriausiu regiono atlikėju (Ohajo, Indianos, Mičigano, Tenesio, Misūrio, Ajovos, Kanzaso ir Ilijonaus valstijose). E. Davisas 2007 m. išleido savo pirmąjį kompaktinį diską „Here Comes Trouble”, kuris buvo parduotas 15 000 kopijų tiražu. Vėliau sekė albumai „Wait yo turn“ (2008 m.), „Trouble can‘t be that bad” (2010 m.), „Trouble Makin Man“ (2011 m.). Nuo 2007 m. Eric surengė tris europinius turus su „Luca Giordono Band“, o po 2009 m. turo, kurio metu svečiavosi ir Lietuvoje, tapo Europoje itin pageidaujamu bliuzo atlikėju. Kuomet nekeliauja, Eric groja žinomiausiuose Čikagos klubuose: „Buddy Guys Legends“, „Blues On Halsted“, „The Kingston Mines“ ir „The House Of Blues“. E. Davisas taip pat vadovauja įrašų leidyklai „Young Blues Records“, kuri suteikia galimybę pasireikšti jauniesiems bliuzo atlikėjams.

Eric „Guitar“ Davis muzika – tai naujos kartos bliuzas ir energingi, žaismingi, malonumo suteikiantys pasirodymai. Tiek užkietėję bliuzo mėgėjai, tiek naujovių ieškotojai žinomiausio Čikagos bliuzo atlikėjo muzikoje tikrai atras kuo gėrėtis – vien ko verti įspūdingi grojimo gitara įgūdžiai!

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...