captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos dailę apžvelgianti paroda permąsto ir parodos formatą

Šiuolaikinio meno centre Vilniuje veikia Lietuvos dailės paroda. Kas dvejus metus rengiama apžvalginė paroda pristato 80 dalyvių darbus.
Laura Kaminskaitė, „Sugar Entertainment“, 2011 m., ŠMC nuotr.
Laura Kaminskaitė, „Sugar Entertainment“, 2011 m., ŠMC nuotr.

Šiuolaikinio meno centre Vilniuje veikia Lietuvos dailės paroda. Kas dvejus metus rengiama apžvalginė paroda pristato 80 dalyvių darbus.

Apžvalginės Lietuvos dailės parodos Šiuolaikinio meno centre rengiamos kas dvejus metus nuo 1995-ųjų. Šiuo metu centre veikianti Lietuvos dailės paroda sudaryta iš 18 parodų.

Parodos dalyvių sąraše –daugiau nei 80 kūrėjų. Kūrinių autoriai – ne tik dailininkai, menininkai, bet ir kolekcininkai, muziejininkai, teoretikai ar garso inžinieriai.

„Šį kartą buvo įdomu eksperimentuoti su pačiu formatu. Buvo pakviesti menininkai ir kūrėjai, jiems buvo pasiūlyta sudalyvauti parodoje. Dėl to mes vadiname parodų paroda, tai 18 parodų, kurios skirtingai permąsto pačios parodos formatą. Atsiranda ir kino programa, ir aukcionai, atviros dirbtuvės, buvo įdomu stebėti ir užfiksuoti procesą. Mes padarėme didelę dokumentacinę nuotrauką“, – pasakojo Šiuolaikinio meno centro parodų kuratorė Monika Lipšic.

Vienas iš darbų, fiksuojančių laiką – Aurelijos Maknytės kūrinys: siena su šimtais vaizdo kasečių. Tai beveik 20 metų veikusio vaizdajuosčių nuomos punkto „Eliksyras palikimas“. Menininkė kelerius metus iš eilės darė eksperimentą – išsinuomotų kasečių tuščiose pabaigose palikdavo savo vaizdo įrašus. Taip nieko neįtardami kiti žmonės galėjo susipažinti su tais filmais.

Meno centre veikiant parodai rengiamos ekskursijos, performansai, koncertai. Vyksta speciali kino programa.

„Programą sudaro 19 kūrinių. Tai 2 pastarųjų metų programa. Joje matyti ryškios tendencijos, ryškus menininkų noras kalbėti apie vietos ir laiko apibrėžtis, prisiminti, ar tai būtų nostalgiškas prisiminimas, žvilgsnis į praeitį, ar institucinės kritikos kontekste. Tas man pasirodė įdomu“, – kalbėjo Šiuolaikinio meno centro Kino programos kuratorė Ilona Jurkonytė.

Paroda Šiuolaikinio meno centre veiks iki rugpjūčio vidurio. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close