Naujienų srautas

Kultūra2018.05.14 12:34

Vilniaus aukcionas pristato iki šiol brangiausią meno kūrinį

LRT.lt 2018.05.14 12:34

Birželio 1 d. 18 val. Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) įvyks 52-asis Vilniaus aukcionas. Aukciono rinkinį sudaro 140 lotų (meno kūrinių ir kolekcinių vertybių), suskirstytų į 7 temines rubrikas. Rinkinys pristato plačią vaizduojamosios lietuviškos ir lituanistinės dailės panoramą, rašoma pranešime spaudai. 

Per vienuolika veiklos metų Vilniaus aukcionas pirmą kartą pristato vieno reikšmingiausių XX a. I p. tapytojų – arsininko Antano Samuolio (1899–1942) – kūrinį, kuris buvo eksponuotas pirmojoje Ars grupuotės parodoje 1932 m. Manoma, kad A. Samuolio palikimą sudaro vos apie 60 darbų, kurių dauguma yra Lietuvos muziejuose. Šis A. Samuolio kūrinys yra brangiausiai Vilniaus aukciono veiklos istorijoje įkainotas meno kūrinys. Jo pradinė kaina yra 68 tūkst. eurų.

Šalia A. Samuolio, yra dar 139 kūriniai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį. Atskiras LII Vilniaus aukciono fokuso žvilgsnis šįkart susikoncentravo į Joną Čeponį, kurio septyni darbai pristatomi rubrikoje „In focus: Jonas Čeponis“.

Tradiciškai aukciono kolekcijoje didelis dėmesys skiriamas peizažui – per tokius autorius, kaip Antanas Žmuidzinavičius, Jonas Mackevičius, Zigmas Petravičius, Adomas Varnas, Česlovas Znamierovskis, Aleksandras Vitulskis, Adelė Medutytė ir kiti.

Tyliųjų modernistų kolekcininkams siūloma atkreipti dėmesį į ankstyvuosius, dar konstruktyvistinius Lino Katino darbus. Kaip visada, pristatomi kūriniai Lietuvos grafikos, Išeivijos dailės ir Litvakų dailės rubrikose.

Rubrikoje „Varia lituanica“ rasite įvairių lituanistinių darbų, tokių kaip proginė saldainių fabriko „Rūta“ dėžutė ar Vytauto Didžiojo universiteto humanitarų 1932 m. laidos vinjetė, kurioje matome, kokia profesūra – tautos žiedas ugdė ano meto inteligentiją.

Taip pat šiame aukcione atiduodama duoklė lietuviškai keramikos tradicijai, ypatingai – Valdemarui Manomaičiui, kurio keramika savo žavesio nepraranda ir po 50-ies metų.

Aukciono ekspoziciją galima apžiūrėti gegužės 30–31 dienomis nuo 10 iki 18 val. bei birželio 1 d. nuo 10 iki 14 val.

Aukciono popierinį katalogą galima įsigyti galerijoje „Kunstkamera“ (Ligoninės g. 4, Vilnius), o kūrinius peržiūrėti galima ir internetiniame puslapyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi