captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvoje pirmą kartą statoma G. Verdi opera „Ernani“

Įpusėjus vasarai, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) verda pasirengimo naujam sezonui ir pirmajai operos premjerai darbai.
G.Verdi, Wikipedia Commons nuotr.
G.Verdi, Wikipedia Commons nuotr.

Įpusėjus vasarai, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) verda pasirengimo naujam sezonui ir pirmajai operos premjerai darbai.

Pirmoji numatyta premjera – Lietuvoje dar nestatyta Giuseppe Verdi opera „Ernani“, skirta šįmet visame pasaulyje minimoms kompozitoriaus 200-osioms gimimo metinėms.

Nors premjerinis spektaklis pasirodys tik rugsėjo viduryje, jau prasidėjo intensyvios LNOBT operos trupės repeticijos su spektaklio statytojais – režisieriumi Jean–Claude Berutti (Prancūzija) ir dirigentu Giampaolo Bisanti (Italija).

Operos vaidmenis rengia solistai Kristian Benedikt (Vaidas Vyšniauskas) ir Audrius Rubežius (Ernani), Silvia Dalla Benetta (Italija), Sandra Janušaitė, Sigutė Stonytė ir Regina Šilinskaitė (Elvyra), Dainius Stumbras, Arūnas Malikėnas ir Eugenijus Chrebtovas (Don Karlas), Liudas Norvaišas, Tadas Girininkas ir Egidijus Dauskurdis (Silva), Eugenija Klivickaitė, Laura Zigmantaitė, Rafailas Karpis ir kiti solistai.

Ankstyvoji G. Verdi opera „Ernani“ pirmą kartą buvo pastatyta 1844 m. Venecijos „La Fenice“ teatre. Po beveik 170 metų ši opera pirmą kartą statoma Lietuvoje. Kurti spektaklio gana painiu rašytojo Victoro Hugo drama grįstu siužetu apie tragišką trijų vyrų meilę vienai moteriai pakviesti šios muzikos žinovai iš Italijos ir Prancūzijos. Tarptautinę komandą papildė kostiumų dailininkė Agnė Kuzmickaitė. Spektaklio muzikos vadovui talkina dirigentai Martynas Staškus ir Dainius Pavilionis.

Operos veiksmas vyksta XVI amžiuje Ispanijoje ir Vokietijoje. Pagrindinis veikėjas – plėšikas Ernanis. Jis myli Elvyrą – didiko Silvos dukterėčią, kurią šis nori vesti. Elvyrą myli ir Don Karlas – būsimasis imperatorius Karolis V, tačiau mergina savo širdį atiduoda jaunajam plėšikui. Finale jie susituokia, bet garbės priesaika varžovui Silvai priverčia Ernanį mirti.

Dar praėjusį rudenį pristatydamas teatre spektaklio sumanymą, režisierius Ž. K. Berutis sakė atsižvelgęs į LNOBT vadovo Gintauto Kėvišo pageidavimą, kad pastatymas būtų klasikinis, ne modernus. „Tad stengiausi sukurti naujoviško požiūrio klasikinį pastatymą“, – sakė režisierius.

Statytojai ypač nori pabrėžti seno ir naujo pasaulių priešpriešą, kuri svarbi ir operos pirmavaizdyje – V. Hugo dramoje. Režisierius tarsi apvertė šiuolaikinių operos modernistų šūkį „opera nėra muziejinis menas“ ir perkėlė veiksmą į... Prado muziejų Madride. Operos veikėjai tiesiogine ir perkeltine prasme nužengia iš ten eksponuojamų Velazquezo, Rubenso, Haaso paveikslų. Tiesa, ne visi. Pasak spektaklio scenografo Rudy Sabounghi, operos scenoje matysime šiuolaikinį gyvenimą muziejuje.

„Kai kurie personažai išeina iš rėmų, bet yra ir kartų konfliktas tarp Ernani aplinkos jaunimo odinėmis striukėmis ir kostiumuotų valdininkų, karaliaus“, – atskleidžia scenografijos kūrėjas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...