captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniaus rotušėje – jubiliejinė koloritu pribloškianti D. Genovaitės-Mažeikytės paroda

Vilniaus rotušėje atidaryta dailininkės Dalios Genovaitės Mažeikytės jubiliejinė tapybos paroda – „Nuo meditatyvios ekspresijos iki pradžių simbolikos“.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Vilniaus rotušėje atidaryta dailininkės Dalios Genovaitės Mažeikytės jubiliejinė tapybos paroda – „Nuo meditatyvios ekspresijos iki pradžių simbolikos“.

Paroda apima 1990–2013 metų laikotarpį, todėl lankytojai turi galimybę susipažinti su ilgu dailininkės kūrybos keliu. Pristatomi net 105 tapybos darbai. Aplankyti parodą Vilniaus rotušėje galima iki liepos 31 dienos.

Dalia Mažeikytė ne tik tapytoja, bet ir grafikė, tačiau parodoje eksponuojami tik tapybos darbai. Menininkė pripažįsta, kad grafika padėjo ir praturtino darbus linijiniams ir toniniams sprendimams, bet spalvos tapyboje suteikia emocijų.

„Šioje parodoje įvairių technikų: viena technika su smėliu (ji lyg ir skirta Vilniaus temai), kitos – daugiau lopetėle. Čia spalvos intensyvumas yra ryškesnis. Pradžioje man labai rūpėjo ryškios spalvos, bet jos yra tik čia pat, o į tolius, į gylius naudoju pustonius“, – komentavo menininkė Dalia Genovaitė Mažeikytė.

Vieni D. G. Mažeikytės paveikslai artimesni simbolizmui, kiti – spontaniškai ekspresyvūs. Menininkė atskleidžia pagrindinį savo tapybos bruožą – laisvą polėkį. Kompozicijose nebūna simetrijos, erdvės ribų  ar spalvinių gamų drausmės.

„Šiuolaikinė tapyba tiesiog pribloškia, aš jos nelabai suprantu. Įdomus dalykas: atėjusi pirmiausia tiesiog išsigandau. Pagalvojau – vaje, kaip ryšku! Bet reikia laiko priprasti. Apėjau antrą, trečią kartą, perskaičiau pavadinimus ir, žinote, yra kūrinių, kuriuos tiesiog norėčiau įsigyti“, – įspūdžiais dalijosi parodą aplankiusi dainininkė Judita Leitaitė.

„Matant visą spektrą darbų, kaip šį kartą, kai surengta jubiliejinė paroda, gali įvertinti menininkų kūrybinį kelią. Matosi, kaip jis ėjo, nuo ko jis pradėjo. Tuo įdomiau, kad Dalia pradėjo kaip grafikė, o virto tapytoja, puikia koloriste“, – kalbėjo tapytoja, Lietuvos dailininkų sąjungos Tapytojų sekcijos pirmininkė Arūnė Tornau.

Dailininkė D. G. Mažeikytė kviečia lankytojus susipažinti su nematytu poetiniu pasauliu.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...